FOTO Elitna liga: Čak 20 golova palo u tri utakmice, Polet (T) usko slavio u Margečanu Foto: Martin Novosel

vv | 27.4.2024. u 19:51h | Objavljeno u Sport

Danas su raspoloženi bili strijelci u sklopu 22. kola Elitne lige gdje je pao čak 20 golova u samo tri susreta, a rezultatski najzanimljivija utakmica bila je u Margečanu gdje je Polet (T) došao do uske 4:3 pobjede protiv domaćina Mladosti (M). Polet (T) je naizgleda imao put prema laganoj pobjedi s obzirom da je već nakon prvog poluvremena vodio sa 4:0 pogotcima Karla Šimeka u 6. minuti, Renata Sakača u 14. i 19. minuti te Valentina Bečehelija u 44. minuti, no u drugom poluvremenu gosti su prvo smanjili na 4:1 autogolom Davida Pofuka u 49. minuti, Patrik Mihalić je zabio za 4:2 u 73. minuti dok je Jurica Pašnjak u 90. minuti pogotkom za 4:3 doveo utakmicu u neizvjesnot, ali Polet (T) se ipak na kraju veselio pobjedi.

Uvjerljivu pobjedu ostvario je Novi Marof na gostovanju kod Razvitka, slavili su sa 6:2. Razvitak je poveo 1:0 pogotkom Alberta Sinanija u 10. minuti susreta (KU), ali gosti su preokrenuli rezultat na 3:1 pogotcima Mislava Sakača u 37. minuti, Tomislava Harmicara u 43. minuti te Tina Keliša u 48. minuti. Sinani je svojim drugim golom u 55. minuti (KU) smanjio prednost gostiju na 3:2, ali gosti su ponovno odgovorili sa tri nova pogotka koja su zabili Josip Sabolić u 57. i 70. minuti te Tomislav Harmicar u 88. minuti susreta.

Dan visokih pobjeda kompletirala je Ivančica koja je na domaćem terenu bila bolja od Poleta (C) sa 5:0. Dominik Božak je načeo goste pogotkom u 5. minuti za 1:0, na 2:0 je povisio Damir Posavec u 34. minuti, Božak je ponovno bio strijelac u 44. minuti i povisio vodstvo Ivančice na 3:0, Dario Šincek je zabio pogodak za 4:0 u 58. minuti dok je konačnih 5:0 postavio Emil Martinčević golom u 75. minuti susreta.