FOTO Varaždin pobijedio Sesvete 3:2 i dva kola prije kraja pobjegao Rudešu na četiri boda Foto: Dražen Novosel

| 13.5.2022. u 19:23h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice. Varaždin je pobijedio Sesvete 3:2 i dva kola prije kraja pobjegao Rudešu na četiri boda za slavlje na tribinama stadiona Svetog Stjepana radnika u Sesvetama. U sljedećem kolu Varaždin će u nedjelju 22. svibnja u 17 sati na svom stadionu ugostiti Dugopolje, a pobjedom u tom susretu Varaždinci bi kolo prije kraja osigurali naslov prvaka i povratak u 1. HNL, nakon jedne sezone izbivanja.

Još minuta igre u Sesvetama.

U 93. minuti umjesto Brodića koji je pozdravljen pleskom s trubina ušpao je Vugrinec, a umjesto Kolarića Škaričić.

U 92. minuti sjajan prodor Posavca po lijevoj strani, lopta za Herreru, puca preko gola.

U 91. minuti korner za Varaždin s lijeve strane, opomena Baltiću zbog prigovora.

Igrat će se 4 minute sudačke nadoknade vremena.

U 89. minuti korner za Varaždin s desne strane. Nema opasnoti po gol.

U 88. minuti prekršaj nad Brodićem u dijelu terena Varaždina.

Nastavljen susret u 87. minuti.

Upalile su se prskalice na terenu za vrijeme igre u 86. minuti. Prekid utakmice.

Nastavljena je utakmica, digao se Karabatić.

U 83. minuti prekid utakmice jer se pomoć ukazuje Karabatiću.

Posljednih desetak minuta susreta u Sesvetama. Domaćin želi izjednačiti, ne osjeća se da imaju igrača manje.

U 78. minuti opomena za Mekića zbog prekršaja nad Gafaitijem na sredini terena momčadi Varaždina.

U 76. minuti nakon ubačaja Kolarića po zemlji novi korner s desne strane za Varaždin. Ubacio je Postonjski nema opasnosti po gol Sesveta.

U 75. minuti izmjene kod Varaždina, umjesto Urate u igri je Mekić, a umjesto Belcara ušao je Herrera.

U 74. minuti udarac Belcara u desni kut gola domaćina Picak u korner.

U 72. minuti nakon sdobre akcije dva udarca Varaždinaca, prvo Urate koje je pogodio u leđa domaćeg igrača, a nakon toga Jagića zamalo iznad gola.

Domaćin iako s igračem manje pokušava izjednačiti, iako nema ozbiljnijih prijetni po gol Sentića.

Na zagrijavanju su Mekić i Herrera.

U 68. minuti korner za Varaždin s lijeve strane, kod lopte je Postonjski. Nam opasnosti po gol domaćina.

U 64. minuti gol za Sesvete. Duga lopta iz dijela terena Sesveta za Stojanovića na desnu stranu napada, ovaj je pucao s oko 20 metara desno iskosa, udarac je bio u prvi kut golmana Varaždina, koji loptu nije uspio zaustaviti i Sesvete je smanjilo na 2:3.

U 63. minuti još dvije izmjene kod Sesveta.

GOOOL U 61. minuti Brodić povisio na 3:1. Nakon kornera Postonjskog s lijeve strane, Brodić okrenut leđima glavom loptu šalje u mrežu Picaka za velikih 3:1.

61. minuta Izmjene Karoglan umjesto Martineza,

U 59. minuti prekid jer će se pružiti pomoć jednom igraču Sesveta, riječ je o Martinezu. Domaćin priprema dvije izmjene.

U 58. minuti sa 7 metara nakon dobre akcije Varaždina pucao je Rodić vratar Sesveta je obranio loptu, korner za Varaždin. Velika prilika da se riješi utakmica.

U 56. minuti korner za Varaždin s desne strane nakon ubačaja Kolarića. Korner je izveo Postonjski nema opasnosti za gol.

U 55. minuti Posavec je prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor, netko od domaćih ga je pogodio loptom u nogu, od koje se odbila u gredu gola Sesveta.

U 54. minuti sjajna obrana Sentića, koji je izbacio u kormer udarac Gafaitija glavom s 5 metara.

U 53. minuti prekršaj Kolarića pred golom Varaždina s lijeve strane napada domaćina. Tražili su domaćini još jedan žuti karton za Kolarića. Pejin se nije odlučio na taj korak.

U 51. minuti korner za Varaždin s desne strane. Izvodi ga Postonjski. Nema opasnosti po gol Sesveta.

U 49. minuti opomenut je Matija Kolarić, zbog prekršaja na sredini terena.

Prekršaj na sredini terena za Varaždin u 47. minuti.

Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Sesvetama, nema promjena u sastavima u odnosu na one koji su završili prvo poluvrijeme. Sa centra su krenuli Varaždinci, koji vode 2:1 i imaju igrača više od 41. minute. U Zagrebu više nema sunca, sada je oblačno.

Kraj prvog poluvremena, na odmor se odlazi prednošću Varaždina od 2:1, Sesvete od 41. minute ima igrača manje.

Korner s lijeve strane za Sesvete, lopta odbijena od obrane Varaždina, aut za goste.

Prakršaj Kolarića nad Martinezom na rubu kaznenog prostora s lijeve strane napada Sesveta. Kod lopte je Fintić. Lopta ubačena pred gol, izbijena u korner.

Tri minute sudačke nadoknade.

U 41. minuti Sesvete ostaju s igrače manje. Zbog prekršaja nad Brodićem lakom na sredini terena Muić je dobio drugu opomenu i automatski crveni karton.

U 40. minuti kraći prekid Senić je ostao ležati na travi i ukazuje mu se pomoć.

U 39. minuti korner za Varaždin s desne strane, nema opasnosti po gol Sesveta.

U 38. minuti ponovno ubačaj Postonjskog, odbijena lopta do Karabatića koji iz blizine pogađa gredu Picaka.

GOOOL U 36.minuti Postonjski je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, lopta je došla do Karabatića kod prve vratnice, koji je loptu glavom spustio pred gol za Senića, a ovaj ju je iz neposredne blizine pospremio u mrežu.

U 35. minuti opomena Muiću zbog prekršaja nad Uratom u polju Sesveta. Slobodan udarac kod lopte je Postonjski.

U 32. minuti slobodan udarac za Sesvete s oko 35 metara lijevo iskosa. Ubačaj Fintića u kazneni prostor, pokušaj Zdunića glavom preko gola.

U 27. minuti korner za domaćine s lijeve strane. Nema opasnosti po gol Varaždina.

U 26. minuti izmjena kod domaćina umjesti Barišića u igri je Mihaljević.

Kraj utakmice na Kustošiji, Jarun - Rudeš 1:1.

U 25. minuti kraći prekid na travi je ostao ležati Barišić.

U 23. minuti Teklić uz ovacije varaždinskih navijača napušta teren, a ušao je Jagić.

Teklić ipak neće nastaviti susret, ući će Jagić.

U 19. minuti prekršaj nad teklićem, kojem se ukazuje pomoć na sredini terena. teklić se digao i nastavit će susret.

Momčad Varaždina ima snažnu podršku s tribina.

U 16. minuti Martinez se u kaznenom prostoru Varaždina zabio u Karabatića i tražio novi kazneni udarac, sudac koji je bio blizu samo je odmahnuo rukom.

GOOOOL U 13. minuti Varaždin je izjednačio na 1:1. Akciju je po lijevoj strani pokrenuo Posavec, vratio u sredinu kaznenog prodstira gdje je loptu dočekao Belcar i preciznim udarcem pogodio mrežu gola Sesveta.

U 11. minuti gol za Sesvete strijelac s bijele točke bio je Lazar Vujanić, koji je loptu po zemlji poslao u desnu, a vratara Sentića u lijevu stranu njegova gola.

U 10. minuti kazneni udarac za Sesvete. Karabarić je u želji da ispuca loptu neoprezno srušio Zdunića u kaznenom prostoru, Pejin je domah pokazao na bijelu točku.

U 9. minuti Postonjski je izveo slobodan udarac, koji je išao u desnu stranu gol Picaka koji je uhvatio loptu.

U 8. minuti prekršaj nad Postinjskim na 30 metara po sredini od gola domaćina.

Zbog ozljede nema Šege umjesto njega u napadu je Brodić.

U 4. minuti korner za Varaždoin s desne strane. Ubacio je Postonjski. lopta je preletjela sve u kaznenom prostoru došla do Karabatića koji se oslobodio pratne i pucao po zemlji, pored gola.

Utakmica je počela na način da su prvi sa centra krenuli igrači Sesveta.

Na solidno popunjenoj tribini više je navijača iz Varaždina, koji su bučno pozdravili izlazak momčadi uz svlačionice na teren.

Sesvete sa četvrtim trenerom ove sezone Rajkom Vidovićem utakmicu počinje u crvenim majicama i crnim gaćicama sa sljedećih 11: Picak, Baltić, Rubić, Gafaiti. Zdunić, Fintić, Vujanić, Muić, Barišić, Martinez i Oreč. Na klupi su Krkalić, Karoglan, Stojanović, Valentić, Mihaljević, Ivkić, Brigić, Pavlović, Marijanović.

Varaždin je utakmicu počeo u plavim dresovima u sastavu: Sentić, Brodić, Karabatić, Postonjski, Teklić, Posavec, Lusavec, Kolarić, Belcar, Urata i Senić. Na klupi su Zelenika, Bagadur, Herrera, Igrec, Vugrinec, Jagić, Mekić, Topić, Škaričić.

Sudac je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a pomoćnici su mu Dino Knez iz Osijeka i Deni Grofelnik iz Valpova.

Vrlo bitna utakmica za obje momčadi, Sesvetama u borbi za ostanak, a Varaždinu u borbi za povratak u najelitniji rang.Neki će reći utakmica sezone za obje momčadi.

U 17 sati i 30 minuta na stadionu Svetog Josipa radnika u Sesvetama po sunčanom i vrlo toplom vremenu počet će utakmica 28. kola Druge HNL, između Sesveta i Varaždina.