FOTO Josip Meštrić i Ivana Širić pobjednici 5. brdskog maratona “Ivanec – Novi Marof”

vv | 30.4.2024. u 12:12h | Objavljeno u Sport

U nedjelju, 28. travnja se u organizaciji Atletskog kluba Varaždin, održao 5. brdski maraton “Ivanec – Novi Marof”. U sklopu cijelog događaja bile su ponuđene tri različite dionice za trčanje, a osim glavne utrke na 42 km moglo se nastupiti u utrci na 17 km Fun & Pain Trail “Bela – Novi Marof” te u utrci Marofski Mini Trail dužine 5 km. Ukupno je sve utrke uspješno završilo čak 300 natjecatelja.

Utrku maratona od Ivanca do Novog Marofa koja je ujedno bila Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u “kratkom” trailu, uspješno su završila čak 123 maratonca. Najbolji od svih bio je domaći predstavnik, a trenutno član AK Rika – Josip Meštrić koji je pobijedio s rezultatom 3:34:29 dok se na 2. mjesto plasirao trkač AK Varaždina, Andrej Hladnik s rezultatom od 3:46:34. Trećim mjestom ovaj put morao se zadovoljiti višestruki prvak Hrvatske u ovakvim utrkama Nikola Špoljar (AK Zabok) sa 3:47:47.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je predstavnica AK Plitvice Ivana Širić sa 4:32:26 ispred drugoplasirane članice AK Sljeme, Mirjane Šimek Bilić sa 4:38:11 dok je treća bila članica AK Maksimir Maja Urban sa 4:39:57.

S obzirom da se za ekipno PH bodovalo (zbrajanje vremena) troje najboljih članova AK Varaždina, Andrej Hladnik (3:46:34), Zoran Križanić (4:00:55) i Marko Martinčić (4:09:59) s ukupnim vremenom od 11:57:28 osvojili su prvi put u povijesti kluba prvo mjesto u ekipnom “kratkom” trailu. Drugo mjesto osvojila je ekipa AK Zabok (Nikola Špoljar – 3:47:47, Luka Špehar – 3:57:57, Marko Gorički – 4:17:26) sa 12:03:10 dok su 3. bili dečki iz AK Rika (Josip Meštrić – 3:34:29, Marin Mandekić – 4:17:14, Teo Zonta – 4:26:59) sa 12:18:42.

U ženskoj konkurenciji pobijedile su cure iz AK Sljeme (Šimek – Bilić, Vrdoljak, Bonačić) sa 14:37:29 ispred ekipe AK Maksimir (Urban, Budimir, Katić) sa 16:57:55 dok su treće bile trkačice iz AK Plitvice (Širić, Krčelić, Sudarević) sa 17:02:55.

Utrku od 17 km sa startom kod dvorca Bela II uspješno je završilo čak 130 natjecatelja. Najbolji u ovoj utrci bio je Matija Crnković (MK Hrvatski sokol) s rezultatom 1:24:34, drugo mjesto osvojio je Mateo Ledinski (AK Bjelovar) 1:30:40 dok je treći bio Siniša Škvorc (AK Međimurje) sa 1:31:53.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Petra Kulić (AK Agram) sa 1:42:06 ispred Helene Gleđa (AK Fit) – 1:53:24 dok je treća bila Jelena Bedeniković (AK Zabok) sa 1:54:38.

Najkraću utrku od 5 km – 5. Marofski Mini Trail uspješno je završilo 45 natjecatelja, a najbolji je bio Vedran Rešetar (AK Međimurje) u vremenu 19:52, drugo mjesto pripalo je Dariu Posavcu (Advance running team) sa 20:47 dok je treće mjesto osvojio naš Patrick Cikač u vremenu 22:48.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je Lea Kos Rešetar (AK Međimurje) u vremenu 23:23 ispred Ivane Vučko (OSRH) sa 26:18 dok je treće bila Gabriela Benjak (OŠ Novi Marof) sa 26:44.