Elitna liga: Nedeljanec petardom u Tužnom osigurao jesensku titulu

vv | 19.11.2023. u 16:04h | Objavljeno u Sport

Nedeljanec je u današnjem posljednjem susretu 14. kola Elitne lige osigurao prvo mjesto na tablici tijekom zime. Slavili su u Tužnom protiv Dubravke-Zagorca sa 5:0. Utakmica se igrala u Tužnom umjesto u Nedeljancu zbog radova na terenu u Nedeljancu.

Golijada je počela pogotkom Luke Modrića u 34. minuti, na 2:0 je povisio Petar Rog pogotkom u 65. minuti, golove za 3:0 i 4:0 je zabio Ivano Sirovec u 74. i 75. minuti, dok je konačnih 5:0 postavio u 85. minuti Emanuel Škvarić.

Polet (T) je imao priliku preskočiti Bednju na drugom mjestu tablice, ali je odigrao 3:3 remi protiv Ivančice i ostao treći s isitm brojem bodova kao i Bednja. Polet (T) je poveo golom Renata Sakača u 7. minuti, na 1:1 je izjednačio Roberto Bregović u 16. minuti, Ivančica je povela pogotkom Dominika Božaka u 33. minuti, Dino Bahat je poravnao rezultat u 54. minuti, Ivančica je ponovno povela golom Ivana Kostelca u 76. minuti iz kaznenog udarca, a domaćin je izjednačio na konačnih 3:3 u 90. minuti pogotkom Nikole Modrića također iz kaznenog udarca.

Mladost (M) je uvjerljivo svladala Budućnost iz Vidovca sa 4:0. Karlo Jug je zabio gol za 1:0 u 5. minuti, na 2:0 je povisio Dalibor Solina u 13. minuti, na 3:0 je postavio Jurica Prašnjak u 42. minuti, a konačnih 4:0 je postavio Hrvoje Kolarek u 69. minuti utakmice. Obje momčadi su ostale s igračem manje u zadnjih 10 minuta susreta, Luka Sedarušić je za goste isključen u 83. minuti zbog dva žuta kartona, prvog je zaradio u 11. minuti, a u redovima domaćina je isključen Sebastijan Kocijan u 85. minuti zbog vrijeđanja i posovanja suca.