ilustracija

Vidovec u 2. kolu Kupa svladao Premijer ligaša, Trnovec zaustavljen

| 19.2.2021. u 10:28h | Objavljeno u Sport

Rukometaši Vidovca su u 2. kolu hrvatskog Kupa Regije Sjever u svojoj dvorani pobijedili člana Premijer lige, sastav Bjelovara 31:30, dok je Trnovec kao domaćin izgubio od prvoligaša, momčadi Čakovca 31:22.

Na susretu koji je odigran u sportskoj dvorani Osnovne škole u Vidovcu domaći je prvoligaš na poluvremenu imao zaostatak od dva gola (17:15), a u drugom su poluvremenu uspjeli poravnati rezultat (20:20) u 35. minuti, ali su gosti ubrzo ponovno imali dva do tri gola prednosti.

Drugo i posljednje izjednačenje na utakmici uslijedilo je u 56. minuti (30:30), golom Maria Dobovičnika, a gol za pobjedu vidovečkog prvoligaša 31.30 postigao je Borna Horenec 15 sekundi prije kraja nadmetanja. Kod Vidovca najefikasniji su bilo Borna Horenec i Marko Težak s po 8 postignutih golova, dok je 5 golova pridodao Mario Dobovičnik, a četiri je gola postigao David Car. Kod Bjelovara po 6 su golova postigli David Špiler i Filip Jurišić.

U Trnovcu je domaćin, član Druge HRL Sjever, već na poluvremenu imao zaostatak od četiri gola (11:15), a gosti koji su stalno bili u vodstvu imali su i 7 golova razlike (21:28) u 55. minuti nadmetanja. U redovima Trnovca po  su gola postigli Patrik Hrman, Alen Melnjak i Luka Zrinski, a kod Čakovca Jurica Benko je postigao 7 golova.