Valentino Bečeheli (plavi) Foto: AK Sloboda

| 9.10.2018. u 09:03h | Objavljeno u Sport

Talijanski grad Rieti nedaleko od Rima bio je domaćin europskog festivala sprinta za kadetkinje i kadete 6. i 7. listopada. U sklopu talijanskog nacionalnog prvenstva pozivnicu za festival su dobili po jedan kadet i kadetkinja iz 25 zemalja Europe.

Varaždinski atletičar Valentino Bečeheli iz AK Slobode, ponajbolji kadet Hrvatske je tako nastupio un 80 m te se uspio plasirati u B finale osvojivši u konačnici 13. mjesto. Uspjeh je time još bolji jer Valentino je trkač na 400 i 800 m i nije se posebno pripremao za sprinterske discipline.

Pored njega Hrvatsku je predstavljala kadetkinja Matea Čerina iz Benkovca koja je zauzela 8.mjesto a hrvatski dvojac je u ukupnom plasmanu Hrvatsku plasirao na 8. mjesto. Pobjedila je Francuska ispred Švicarske i Njemačke.