Vindija - Cedevita Junior 104:103 Foto: Martin Novosel

VIDEO, FOTO: VELIČANSTVENA POBJEDA Vindija slavila nad favoriziranom Cedevitom Junior

| 10.1.2020. u 07:54h | Objavljeno u Sport

Iako se najavljivalo da će igrači kadetske momčadi KK Vindije u jučerašnjem susretu 1. kola Jedinstvene kadetske lige dati sve od sebe i ginuti na parketu, malo tko je očekivao da će protiv favorizirane Cedevite Junior doći do pobjede.

Varaždinski sastav je na kraju slavio s veoma uskih, ali zavrijeđenih 104:103 (20:9, 22:23, 26:29, 20:27 Pr. 16:15). Iako rezultat sugerira da se tokom čitavog susreta vodila ravnopravna borba između ove dvije momčadi, Vindija je zapravo bila bolja momčad 35 minuta na terenu te je do zadnjih pet minuta susreta kontrolirala igru i rezultat.

Cedevita se ipak uspjela vratiti, imala i vodstvo u samoj završnici susreta, ali Vindija je pokazala karakter, povela 88:85 26 sekundi prije kraja susreta, ali nije uspjela obraniti zadnji napad Cedevite i utakmica je u regularnom dijelu završila sa 88:88 te se morala razriješiti u produžetku.

U produžetak je bolje krenula Cedevita, povela 103:96, ali tada najbolji strijelac utakmice Matija Pavlic, koji je zabio čak 39 koševa, niže osam poena do kraja susreta (dva koša za tri poena i jedan za dva) i Vindija se ovaj puta uspješno obranila od posljednjeg napada Cedevite.

Osim 39 poena Matije Pavlica uz devet skokova i pet asistencija, Tibor Kovačić je zabio 20 koševa uz šest skokova i sedam asistencija, Adi Stajku je imao double-double učinak s 19 koševa i 13 skokova, dok se u dvoznamenkaste strijelce upisao još Vito Periš sa 11 koševa.

U idućem 2. kolu, koje se igra već ove nedjelje u 15 sati, Vindija ide na gostovanje u Zadar protiv Sonik Puntamike, a igrat će u legendarnim Jazinama.