Varaždin u Šibeniku preokretom došao do pobjede od 2:1 i ostao bez Teklića za susret s Rijekom

| 28.10.2022. u 19:56h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je pobijedio u Šibeniku 2:1, iako je gubio 1:0, a preokret su kreirali igrači s klupe, koji su na teren ušli u 67. minuti Perić i Pilj. Poveli su domaćini golom  Dolčeka u 60. minuti, Varaždin je izjednačio golom Brodića s bijele točke u 71. minuti u trenucima kada je imao igrača manje na terenu jer je u 65. minuti bio isključen Tonio Teklić, a konačnih 1:2 postavio je Pilj u 90.+4 minuti. Ovom, šestom pobjedom ove sezone, Varaždin je došao na 22 boda i peti je na tablici, bez obzira na ostale rezultate 15. kola, a u sljedećem kolu bit će domaćin Rijeci.

Netko je pocrvenio na klupi Šibenika.

GOOOL Pilj dovodi Varaždin u vodstvo od 2:1 u 90.+4 minuti. Perić je uzeo loptu na sredini terena domaćina, odigrao u desnu stranu za Pilja, a ovaj je pogodio bliži kut Rogića.

U 90.+3 minuti druga opomena Deliću zbog starta na Puclinu i Šibenik ostaje s igračem manje.

Izmjena kod Šibenika ulazi Marasović, a izlazi Dolček.

Igrat će se 7 minuta sudačke nadoknade.

U 90. minuti nakon kornera Zelenike udarac glavom ali je Zelenika obranio.

U 89. minuti korner za Šibenik s lijeve strane.

U 88. minuti s 25 metara pucao je Arai, Zelenika lovi bez problema.

U 88. minuti opomenut je Pilj.

u 86. miniti opomenut je Kovačević koji je protestirao jer nije dosuđen prekršaj nad Perićem na sredini terena.

U 85. minuti Burgui s 18 metara puca, pored lijeve vratnice gola Zelenike.

U 84. minuti nastavlja se utakmica.

U 82. minuti prekid utakmice jer je ostao ležati Jelenić kojem se ukazuje pomoć.

U 81. minuti umjesto Posavca u igri je Peco.

U 80. minuti opomenut je Delić.

U 79. minuti umjesto Brodića u igru ulazi Herrera.

U 78. minuti izmjena kod domaćina, izašao je Vidović a ušao Burgui.

Trenutačno je 12:6 u udarcima prema golu, a 6:5 u udarcima u okvir gola.

U 73. miniti dvije prilike za Šibenik, Delić glavom na ubačaj Dolčeka, Zelenika čudesno brani.

GOOOOL Brodić s bijele točke loptu šalje u desnu a Rogića u lijevu stranu njegova gola za 1:1 u 71. minuti susreta.

U 69. minuti Rogić brani udarac Perića iz blizine, a u nastavku akcije Messa je igrao rukom, sudac je odmah pokazao na kazneni udarac za Varaždin. Izvest će ga Fran Brodić.

U 67. miniti izmjena kod Varaždina, umjesto Elezija ulazi Pilj, a umjesto Stolnika Karlo Perić.

U 65. miniti pocrvenio je Tonio Teklić zbog starta nad Matićem. Zbog prigovora požutio je Brodić.

Bit će promjena kod Varaždina, spremaju se Perić i Pilj.

U 63. minuti opomenut je Duje Čop zbog prekršaja nad Stolnikom.

GOL. Šibenika je poveo 1:0, golom Dolčeka. Mina je s lijeve strane ubacio po zemlji pred gol Zelenike, gdje je natrčao Dolček i iz blizine svladao golmana Varaždina.

U 57. minuti nakon povratne lopte Posavca Teklić je snažno pucao sa 17 metara, Rogić je obranio.

U 55. minuti Delić je po desnoj strani ušao u kazneni prostor, Dolček je pucao, ali je Zelenika, koji je izašao s gola, zaustavio loptu.

U tijeku je 52. minuta, lopta je kod Varaždina, bez prilika.

Počelo je drugo poluvrijeme. Varaždin je krenuo sa centra.

Igru je napustio Lamine Ba, a upao je Jorgo Pellumbi.

Očekuje  se početak drugog poluvremena, bit će izmjena u Varaždinu.

Kraj prvog poluvremena, na odmor se odlazi bez golova. Varaždin je imao 67 posto posjed lopte, dva udarca, oba u okvir gola, dok je domaćin imao šest udaraca prema golu, od kojih su dva bila u okvir gola.U kornerima je bila 2:0 za Šibenik, koji je i napravio više prekršaja 19:5.

Minuta sudačke nadoknade vremena.

Susret prati 631 gledatelj.

U 39. minuti udarac Dolčeka išao je u lijevu stranu gola Zelenike, koji je uhvatio loptu.

U 38. miniti prekršaj Jelenića na oko 30 metara od gola Zelenike. Pucat će Dolček.

U 36. minuti Brodić je s desne strane ubacio pred gol, otišlo preko glave Elezija, a onda je Kolarić s kijeve strane ubacio za Brodića, koi je pucao glavom, ali preslabo.

U 35. minuti opomenut je Dolček, zbog napucavanja lopte nakon sučevog zvižduka.

U 34. minuti opomenut je Bernardo Matić zbog prekršaja nad Brodićem na sredini terena. bio je to 14 prekršaj Šibenika, Varaždin je napraavio 3 prekršaja do sada.

Prošlo je pola sata igre i dalje nema golova.

U 26. minuti odlično proigravanje Brodića za Kolarića u kazneni prostor Šibenika. ali je vratar Rogić prije došao do lopte.

U 23. minuti korner za Šibenik s desne strane. Još jedan korner, opet s desna, opet izvodi Vidović. Nema opasnosti po gol Zelenike-

U tijeku je 22 minuta posjed lopte je 60:40 posto za Varaždin.

U 19. minuti Delić je s 5 metara u padu sa zemlje poslao loptu pored gola Zelenike. Prilika Šibenika stvorila se zaslugom stopera Varaždina, koji su komplicirali kod iznošenja lopte iz vlastitog dijela terena.

U dosadašnjih 13 minuta susreta čak 9 prekršaja Šibenika, ni jedan Varaždina.

U 11. minuti nakon brze akcije domaćina, pucao je Dolček sa 15 metara desno iskosa, ali deleko od gola..

U 5. minuti iz slobodnog udarca pucao je Teklić, u desnu stranu gola Šibenika, Rogić je obranio.

U 4. minuti slobodan udarac za Varaždin na dvadesetak metara od gola srušen je Elezi.

U 3. minuti prvi udarac prema golu, uputio ga je Dolček sa 18 metara desno iskosa po zemlji, lopta otišla pored gola.

Utakmica je počela u 18.02. Prvi udarac sa centra izvela je momčad Šibenika.

Šibenik u narančastim majicama i crnim gaćicama počinju sa sljedećih 11: Rogić, Mesa,M. Matić, Perić, Vidović, Dolček, Mina,Delić, Arai, B. Matić i Čop.

Varaždin će utakmicu početi u plavim dresovima u sastavu: Zelenika, J. Stanić, Puclin, Brodić,Teklić, Posavec,Kolarić, Ba,Elezi, Stolnik, Jelenić. Na klupi su Radošević,Pellumbi,Lusavec, Peco, Belcar,Pilj, Perić, Domjanić,Herrera, M. Stanić i Ćubelić.

Sudac će biti Ante Čulina iz Zagreba, pomagat će mu Vedran Đurak iz Svetog Ivana Zeline i Jerko Crnčić iz Vrbovca, dok će četvrti sudac biti Goran Pečarić iz Zagreba.

VAR sudac bit će Marin Vidulin iz Kanfanara, a asistirat će mu Robi Kezele iz Rijeke.

U 18 sati na stadionu Šubićevac, uz temperaturu zraka od 21 celzijev stupanj, počet će prvi susret 15. kola SuperSport HNL između Šibenika i Varaždina.