Varaždin izgubio u Koprivnici 1:0 te se oprostio od Prve lige

VV | 22.5.2021. u 17:00h | Objavljeno u Sport

90+15 minuta, zadnji korner susreta nije iskorišten, utakmica je gotova, Slaven je slavio 1:0, Varaždin je ispao iz Prve HNL

90+13 minuta, nema penala za Varaždin

90+10 minuta, Senić u mrtvoj prilici, Varaždin traži penal za potencijalni prekršaj u 16-ercu, čeka se odluka VAR-a

90+9 minuta, gužva u kaznenom prostoru Slavena mogao je završiti golom Benka za vodstva, ali lopta završila u bloku Slavena

90+6 minuta, Osijek vodi protiv Istre 1961 2:1, gol za izjednačenje značio bi ostanak Varaždina u Prvoj HNL

90+5 minuta, Ivan Krstanović puca prema golu Varaždina, korner za Slaven Belupo

90. minuta, još 10 minuta sudačke nadoknade

88. minuta, gol Slavena Belupa za 1:0, Lovro Zvonarek pogađa desnu vratnicu Olivera Zelenika koja na kraju završava u mreži Varaždina

85. minuta, zamjena u redovima Varaždina, Leon Benko je ušao u igru umjesto Igora Postonjskog

80. minuta, Ivan Delić trese mrežu Varaždina, gol poništen zbog zaleđa

78. minuta, dvostruka izmjena Slavena, izašao Frano Mlinar i Bogojević, ušli Tomislav Božić i Antonio Bosec

77. minuta, Urata iz centaršuta šalje loptu na glavu Obregona, ali lopta prolazi pored lijeve vratnice vratara Čovića

75. minuta, Bruno Bogojević radi prekršaj na igraču Varaždina Igoru Postonjskom i zarađuje žuti karton

72. minuta, zamjena u sastavu Varaždina, izašao je Agon Elezi, ušao Gabrijel Boban

71. minuta, slobodni udarac za Varaždin, duga lopta nalazi Ivana Novoselca koji puca glavom, ali lopta nije opasna po vrata Slavena

67. minuta, gol poništen zbog zaleđa Pece, ispravna odluka ipak

62. minuta GOOOOOOL, vodi Varaždin 1:0, Herrera nakon gužve i prodora Pece preko desnog krila postigao gol, traje provjera VAR-a, nepoznato zbog čega

58. minuta, Matej Senić zaradio žuti karton zbog prekršaja na Ivanu Krstanoviću na sredini terena

56. minuta, poništen gol Slavena kojeg je postigao Krstanović, zaleđe je ipak bilo u pitanju

52. minuta, Postonjski pokreće akciju, dodaje Peci na desnom krilu, Peco ubacuje nisku loptu u sredinu u 16-ercu Slavena na Đuraseka, Đurasek ju skreće, ali u raskoraku i lopta odlazi u gol-out

Krenulo drugo poluvrijeme, Slaven Belupo napravio izmjenu, iz igre izašao Nemanj Glavčić, a ušao je lovro Zvonarek

Završilo prvo poluvrijeme

45+3 minuta, Urata je ušao nakon kombinacije ušao u 16-erac Slavena, dodao do Obregana koji si dodaje loptu u slobodan prostor, ali ne uspjeva uputiti udarac prema golu, na kraju Herrera puca s teškog kuta s lijeve strane napada i daleko iznad vrata Čovića

45. minuta, sudačka nadoknada od tri minute

43. minuta, Osijek i Istra 1961 1:1, Varaždin s ovakvim aktualnim rezultatima ispada iz Prve HNL

42. minuta, gužva u 16-ercu Varaždina, velika prilika za Slaven, Krstanović je naskočio Senića u borbi za loptu blizu peterca Zelenike nakon dobrog ubačaja s desne strane napada, ali lopta ide u blok, točnije u Novoselca

41. minuta, Herrera pada u 16-ercu Slavena u duelu s Brunom Godeom, ali Bebek ne smatra da je to za penal, odnosno kazneni udarac

35. minuta, Hajduk vodi protiv Lokomotive 1:0, Osijek protiv Istre 1961, ako ostanu rezultati ovako do kraja, Varaždin ostaje u Prvoj HNL, a Istra 1961 ispada

34. minuta, izmjena u redovima Varaždina, Vuk ne može nastaviti susret, u igru je ušao Itsuki Urata

31. minuta, prekid igre, gostujući Apau je laktom krenuo na glavu Leonarda Vuka kojemu je raskrvario glavu, Apau je zbog prekršaja dobio žuti karton, slobodni udarac za Varaždin

28. minuta, Dario Jertec je isključen s klupe Varaždina, prvo je dobio žuti radi prigovora, a onda i izravni crveni od glavnog suca susreta Ivana Bebeka, Jertec je bio nezadovoljan odlukom suca koji nije dosudio igranje rukome Slavena Belupa, a Bebek nije imao razumijevanja za prigovore Jerteca

27. minuta, Varaždin je krenuo u kontru, opsjedao šesneasterac Slavena, tražio slobodnog igrača za udarac, a na kraju je Peco pucao s desne strane napada Varaždina, ali previsoko za bilo kakvu opasnost za Čovića

22. minuta prva velika šansa za gol i prva velika prilika za Varaždin, Neven Đurasek pucao s 20 metara udaljenosti i i nakon sitne intervencije golmana Slavena Ivana Čovića, pogodio njegovu lijevu vratnicu

20. minuta, bez izglednih prilika za obje momčadi

Biti ili ne biti utakmica zadnjeg 36. kola je počela za Varaždin kojemu treba pobjeda u Koprivnici da osigura ostanak u Prvoj HNL i ne samo to već i pobjeda Hajduka protiv Lokomotive koji se također bori za nešto, točnije za nastup u Eruopskoj ligi ili pak poraz Istre 1961 kod Osijeka, a tada je Varaždinu dovoljan bod.

Postava Varaždina u ovom susretu je: na golu je Oliver Zelenika, u obrani su Jorgo Pellumbi, Matej Senić i Ivan Novoselec, u veznom redu Demir Peco, Neven Đurasek, Igor Postonjski, Agon Elezi i Leonard Vuk, u napadu Jorge Obregon i Andris Herrera.