Sračinec je dva kola prije kraja prvenstva osvojio skupinu Zapad Druge ŽNL Foto: Krešimir Đurić

Sračinec bez borbe do naslova, derbi Istoka završio golijadom

| 28.5.2016. u 20:20h | Objavljeno u Sport

Sračinec je osvojio naslov Druge županijske nogometne lige skupine Zapad bez borbe 3:0 s obzirom da se uvjerljivo posljednja momčad lige, Omladinac iz Jurketinca, nije pojavila na susretu. Nedolazak protivnika je malo pokvario slavlje Sračinca koji do kraja sezone više neće imati domaću utakmicu.

U skupini Istok, odigrala su se dva zanimljiva susreta. Derbi između druge Mladosti (Vž) i treće Slobode Tužno završio je pobjedom gostiju iz Tužnog 5:4. Ipak, Mladost je naizgled držala uvjerljivo vodstvo od 4:1 do 61. minute susreta pogotcima Elvisa Roga (42. i 61. min), Davida Matučeca (45.+2 min, KU) i Domagoja Vinceka (57. min), dok je jedini pogodak za goste bio djelo Luke Grudičeka (60. min). U 66. minuti na 4:2 smanjuje Branislav Slunjski, gol za 4:3 djelo je Dina Polatnika u 79. minuti iz kaznenog udarca, u 85. minuti Sloboda (T) izjednačuje novim pogotkom Grudičeka, a u 87. minuti pobjedu gostima donosi Antonio Gužvinec.

Sloboda ŠN je bila bez milosti za Zagorca i čak 13 puta tresla mrežu domaćina. Nikola Bubnjarić je za Slobodu ŠN zabio pet golova (11., 22., 31., 59. i 64. min), Krunoslav Buhin je zabio hat-trick (76., 78. i 89. min), dva gola su bila djelo Patrika Ferkovića (70. i 88. min), dok su po jedan gol zabili Filip Kolačko (9. min), Sebastijan Malnar (72. min) i Matija Pofuk (82. min).