Rudar 47 svladao Udarnik 32 i zauzeo prvo mjesto na tablici 3. ŽNL Varaždin Foto: Općina Maruševec

Rudar 47 svladao Udarnik 32 i zauzeo prvo mjesto na tablici 3. ŽNL Varaždin

Varaždinske vijesti | 2.10.2023. u 08:50h | Objavljeno u Sport

U sedmom kolu 3. Županijske nogometne lige – skupine Varaždin odigranom prošlog vikenda, Rudar 47 iz Donjeg Ladanja na domaćem je terenu pred 160 gledatelja svladao Udarnik 32 iz Gornjeg Kućana rezultatom 5:0, a Omladinac iz Jurketinca osvojio je prve bodove u srazu s ekipom Vratna.

Alen Kokotec iz Rudara 47 načeo je mrežu Udarnika 32 pogotcima u 25. i 29. minuti te time donio prednost domaćinu, koju je golom nekoliko minuta kasnije povećao Matija Cmuk na 3:0.

Na početku drugog poluvremena ponovo pogodak Matije Cmuka u 50. minuti za 4:0 za domaćine. Nekoliko minuta prije kraja susreta, mreža gostiju se ponovo trese zahvaljujući Antoniju Grabrovcu za konačnih 5:0.

Ovom pobjedom ŠNK Rudar 47 zauzeo je prvo mjesto na ligaškoj tablici s 19 osvojenih bodova.

U isto vrijeme odigravala se i utakmica u Jurketincu. Ekipa NK Omladinca je nakon šest uzastopnih poraza konačno ostvarila prvu pobjedu u sezoni na domaćem terenu. Pobijedila je gostujući sastav NK Vratna rezultatom 6:1 te time osvojila prva tri boda u ovosezonskom natjecanju.

Golove su za domaćina u prvom poluvremenu postigli Dubravko Kišić u 8., 16. i 41. minuti te Matija Štrlek 25. i 37. minuti susreta, dok je u drugom poluvremenu David Maruševec zabio u 64. minuti susreta.

NK Omladinac trenutno se nalazi na 9. mjestu 3. Županijske nogometne lige – skupine Varaždin s 3 osvojena boda.

U sljedećem kolu ŠNK Rudar 47 gostuje u Donjoj Voći protiv ekipe NK Vindija koja se trenutno nalazi na 4. mjestu ligaške tablice s 13 osvojenih bodova. Utakmica je na rasporedu u subotu, 7. listopada s početkom u 16 sati, a dan kasnije, u nedjelju 8. listopada od 16 sati NK Omladinac gostuje u Klenovniku protiv istoimene ekipe koja je zauzela 2. mjesto na tablici sa 16 bodova.