POBJEDA Seniorke Kitro Varaždina pobijedile Brdo, na korak su do ulaska u Superligu

| 22.4.2023. u 19:57h | Objavljeno u Sport

Seniorke Kitro Varaždina su danas napravile velik korak prema cilju ulaska u Superligu, pobijedivši ekipu Brda na gostovanju u Splitu sa 3:1.

Prva dva seta su varaždinske odbojkašice osvojile sa 25:19 i 25:23, ali u trećem se domaćin vratio sa 25:12, četvrti je izgledao kao da će uvjerljivo otići na stranu domaćina koji su vodili sa 18:10 u jednom trenu, ali varaždinski sastav se uspješno vratio i izjednačio na 22:22, nakon toga su poveli sa 24:22 i imali dvije meč lopte koju nisu iskoristili.

Domaćin je poveo tada sa 25:24, ali nakon time outa Kitra Varaždina, seniorke varaždinskog sastava nižu tri poena za osvajanje seta sa 27:25 i vrijednu pobjedu.

Kvalifikacije za popunu Superlige se igraju tko prvi ostvari dvije pobjede, a sljedeći susret je na domaćem terenu u Varaždinu, tako da je velika šansa da će Varaždin od sljedeće sezone imati oba seniorska sastava u najvišem rangu natjecanja, Superligi, što bi bio povijesni uspjeh za varaždinsku odbojku i sport.