Članovi varaždinskog Baroka koji su nastupili na 9. međunarodnom plivačkom mitingu „Sv. Nikola“

Plivači Baroka domaćini mini Grand prix natjecanja te osvojili čak 27 medalja

| 10.12.2019. u 15:04h | Objavljeno u Sport

U organizaciji Plivačkog kluba „Barok“ na varaždinskim Gradskim bazenima održan je 9. međunarodni plivački miting „Sv. Nikola“.  Od 300 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije, nastupila su 34 člana Baroka, a osvojeno je 27 medalja, od čega 14 zlatnih, 6 srebrnih i 7 brončanih. Osim toga plivači Baroka su isplivali brojne A i B norme za kadetsko Prvenstvo Hrvatske.

Klub je uz medalje osigurao i vrijedne nagrade, kao i 4 trofeja za najvrijedniji rezultat u kategoriji kadeta i mlađih kadeta. Kod kadeta najbolji su bili Jana Pavalić i Grga Brkljačić, a u konkurenciji mlađih kadeta Andrea Žubi i Nikša Martinović. Novčana nagrada uručena je Grgi Brkljačiću i Jani Pavalić za zbroj tri najbolja rezultata, te njihovim trenerima.

U A kategoriji najbolja je bila Leona Juriša sa zlatom na 200 m leđno, srebrom na 400 m slobodno, te broncom na 200 m prsno. Anja Mirilović bila je zlatna na 400 m mješovito, dok je Maša Manojlović bila srebrna u istoj disciplini. Filip Kukec osvojio je broncu na 400 m mješovito.

U B kategoriji medalje su osvojili Mihael Kolarek s 1. mjestima na 200 m slobodno, 200 m mješovito, 800 m slobodno, 2. mjestom na 100 m slobodno, te 3. mjestom na 100 m leptir. Sara Marković je osvojila 5 zlata: na 100 m i 200 m prsno, 200 m mješovito, 100 m leptir i 400 m slobodno. Ivona Jurković osvojila je 2 zlata na 100 i 200 m leđno, te 2 bronce na 400 m mješovito i 400 m slobodno. Lara Đuras je osvojila 3. mjesto na 200 m slobodno.

U C kategoriji do medalja je doplivala Teodora Liber Kos s 1. mjestima na 100 m leptir i 400 m slobodno, te 2. mjestima na 50 m slobodno, 100 m leđno i 200 m mješovito. U najmlađoj, D kategoriji najbolji je bio Fran Hutinski s broncom na 50 m slobodno.

Nastupili su još: Ana Pitner, Rina Rogina, Nina Malić, Lara Gregurić, Lara Crnčić, Franka Lenčić, Damjana Pilinger, Nera Cilar, Jana Marta Horvatić, David Vizjak, David Hrastovec, Sebastijan Matas, Adam Kazić, Filip Habek, Matej Mihalić, Roko Škrapec, Dino Novoselec, Lovro Huđek, Dorian Skupnjak, Luka Šaško, Vito Cilar, Leo Novak, Andro Šantek i Lovro Črnila.