Patricija Švetak i Bela Mitrović

Patricija Švetak i Bela Mitrović osvojile čak 15 pojedinačnih medalja

| 29.1.2018. u 09:20h | Objavljeno u Sport

Tijekom vikenda su u Sisku, na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za kadete, ml. kadete i početnike, nastupila i 23 člana varaždinskog PK “Barok”. U konkurenciji od 11 klubova i 260 natjecatelja varaždinski su plivači osvojili rekordnih 48 medalja, od toga 22 zlatne, 16 srebrnih i 10 brončanih.

U kategoriji početnika najuspješnije su bile Patricija Švetak i Bela Mitrović. Njih dvije zajedno su osvojile nevjerojatnih 15 pojedinačnih medalja i apsolutne su junakinje ovog natjecanja. Patricija je osvojila 5 zlatnih medalja – na 50 slobodno, 50 i 100 prsno, 100 mješovito i 50 delfin, te 3 srebrne - na 200 mješovito, 100 slobodno i 100 leđno.

Bela je osvojila je 7 medalja: 3 zlatne: na – 200 mješovito, 50 i 100 leđno, 3 srebrne: na 50 slobodno, 100 mješovito i 50 delfin, te brončanu na 100 slobodno. Svakako treba pohvaliti i Vedrana Šavora koji je osvojio broncu na 100 prsno. Također, naši početnici u štafeti 4x50 slobodno mix  osvojili su titulu Regionalnog prvaka u sastavu: Vedran Šavor, Patricija Švetak, Lovro Juretić, Bela Mitrović.

U kategoriji mlađih kadeta briljirali su Leona Juriša, Anja Mirilović i Filip Kukec. Leona je osvojila 3 zlata: na 50 prsno, 50 i 100 leđno, 2 srebra: na 100 prsno i 200 mješovito i broncu na 50 delfin. Anja je doplivala do dva treća mjesta - na 100 slobodno i 400 slobodno, dok se Filip penjao sveukupno 5 puta na postolje: osvojio je 3 zlata - na 50 slobodno, 50 i 100 prsno, srebro na 100 slobodno i broncu na 100 mješovito.

Mlađe kadetske štafete 4x100 slobodno i 4x100 mješovito u sastavu: Leona Juriša, Maša Manojlović, Ivona Jurković i Anja Mirilović  osvojile su 2 zlatne medalje. U kategoriji kadeta istaknuli su se Nika Dobovičnik, Petra Švetak, Luka Kokotec, Niko Balenta i Dora Jurak. Najbolja kadetkinja, Nika Dobovičnik osvojila je 3 bronce - na 200 i 400 slobodno i 400 mješovito. Petra je pobijedila na 100 prsno, dok je Luka bio najbrži na 400 mješovito, a uz to je osvojio i 3 srebrne medalje: na 200 leđno, 400 slobodno i 200 delfin. U utrci na 400 slobodno isplivao je A normu za Prvenstvo Hrvatske.

Delfinaš Niko, najbrži je bio na 100 i 200 delfin. Isplivao je i A normu na 200 slobodno, te B normu na 200 leđno. Dora je bila druga na 800 slobodno, a uz to je otplivala i 3 B norme.Treba naglasiti da su svi oni ulazno godište kadeta, što znači da ovu godinu plivaju sa godinu dana starijim plivačima, te će i sljedeće godine nastupiti u istoj kategorij.

Uz njih svakako treba istaknuti i Anamariju Zavrtnik  koja je isplivala A norme na 200 leđno, 200 slobodno i 200 mješovito, Hanu Ivanković, te Ivana Turkalja koji je isplivao svoju prvu A normu (na 200 delfin). Kadetkinje na 4x100 slobodno u sastavu: Dora Jurak, Nika Dobovičnik, Petra Švetak i Anamarija Zavrtnik osvojile su 3.mjesto, dok su Hana Ivanković, Petra Švetak, Anamarija Zavrtnik i Nika Dobovičnik osvojile broncu na 4x100 mješovito.

Kadeti u sastavu: Niko Balenta, Filip Kukec, Luka Kokotec i Luka Štumberger osvojili su srebro na 4x100 slobodno i zlato na 4x100 mješovito. Štafeta 4x100 mješovito mix u sastavu: Nika Dobovičnik, Luka Štumberger, Niko Balenta i Anamarija Zavrtnik osvojila je srebrnu medalju.

Za neke je ovo završetak ovog dijela sezone, dok će 10 najboljih na Kadetsko Prvenstvo Hrvatske koje će se održati u Zadru od 10-11. veljače.