Naslovi za Maksa Kostića Ferčeka i Niku Svetec na OP Ogulina, Ana Mukić došla do finala

Nika Svetec, Maks Kostić Ferček i Ana Mukić (s lijeva) Nika Svetec, Maks Kostić Ferček i Ana Mukić (s lijeva) Foto: TK Varaždin 1181

Proteklog vikenda na terenima Teniskog kluba Ogulina, održano je dvoransko prvenstvo iz kalendara Hrvatskog teniskog saveza za juniore i juniorke do 18 godina. Predstavnici TK Varaždin 1181 ostvarili su sjajne rezultate osvojivši prvo i drugo mjesto u konkurenciji juniorki, te prvo mjesto u konkurenciji juniora.

Nika Svetec je u konkurenciji juniorki odradila odličan posao osvojivši turnir bez izgubljenog seta. Nika je u osnimi finala bila bolja od Tani Vlainić (Iteam) sa 6:3 i 6:0, u četvrtfinalu je bila bolja od Marine Škegro (Zagi), u polufinalu je bila bolja od Lare Grulović 6:1 i 6:1, a u finalu je bila bolja od klupske kolegice Ane Mukić (Varaždin 1181) rezultatom 6:1 i 6:1.

Ana Mukić je do finala pobjeđivala Angelu Marniku (Dalmacija) sa 6:1 i 6:1, Lauru Živković (Iteam) sa 6:2 i 6:0 i Maru Žunić (Dalmacija) s 4:6, 6:1 i 6:3.

Maks Kostić Ferček, kao drugo postavljeni nositelj turnira redom savladavao u osmini finala Austrijanca Paul Schmolzera sa 6:2 i 6:0, u četvrtifnalu je bio bolji od Karla Krola (Split) sa 6:4 i 6:2, za ulazak u finale pobijedio je Nou Vukadina (Iteam) predajom kod rezultata 6:3 i 4:1. ret., dok je u finalnom dvoboju svladao prvog igrača Hrvatske do 18 godina, Ivana Karla Bana (Ogulin) rezultatom 2:6, 6:3 i 6:1.