Kristina Dudek, trener Marinko Šipoš i Lucija Pokos (s lijeva)

Medalje za Luciju Pokos i Kristinu Dudek na prvenstvu Balkana

| 27.6.2016. u 09:05h | Objavljeno u Sport

U rumunjskom Pitestiju završilo  je 75. seniorsko prvenstvo Balkana u atletici. Na prvenstvu su nastupile dvije članice varaždinske Slobode i ostvarile visoke plasmane.

Lucija Pokos je na 100 metara osvojila treće mjesto i brončanu medalju sa vremenom 11,89. Kristina Dudek je na 400 metara s 53,59 sekundi zauzela 5. mjesto, postigavši svoj osobni rekord.

Hrvatska štafeta u kojoj su nastupile obje članice Slobode osvojila je drugo mjesto iza Grčke a ispred Turske.

Lucija Pokos nastupila je drugog dana na 200 metara i osvojila izvanredno, drugo mjesto i srebrnu medalju ispred grčke atletičarke koja je bila brža samo 3 stotinke. Pokos je  imala i jači vjetar u prsa od pobjednice, koja je nastupila u drugoj skupini.