Matija Meštrić prepustio naslov Viktoru Potočkom, osvojio drugo mjesto

Matija Meštrić prepustio naslov Viktoru Potočkom, osvojio drugo mjesto Foto: Ciklokros

U Donjoj Voći se jučer održalo ciklokros Prvenstvo Hrvatske na kojem su nastupili i domaći predstavnici i na kojem je Matija Meštrić iz novomarofskog BK Maraton Beciklina branio prošlogodišnji naslov u U23 Elite kategoriji, a kojeg je osvojio četiri godine zaredom, dok mu to petu godinu nije uspjelo.

Ovaj put je naslov pripao Viktoru Potočkom iz KD Roga - Ljubljana Gusto Santic  s vremenom 1:00:41,8, dok je Meštrić osvojio drugo mjesto s vremenom 1:02:51,1, a treće mjesto je pripalo Antoniju Baraću iz Meridiana Kamen Teama s vremenom 1:03:14,0. I u ženskoj konkurenciji je naslov pripao novoj prvakinji Gloriji Musi (A.S. Dilettantistica Team Ciclistico Paletti) s vremenom 46:01.6, dok je prošlogodišnja prvakinja Mia Radotić (Cogeas Mettler) osvojila drugo mjesto s vremenom 48:16,0.

U konkurenciji muških juniora, naslov je osvojio Fran Bošnjak (BBK Šišmiš), u konkurenciji ženskih juniora naslov je osvojila Anja Nadu (BK Montes), u konkurenciji muških kadeta naslov je osvojio Matija Trstenjak (BK Mura Avantura), u konkurenciji ženskih kadetkinja naslov je osvojila Mirta Pušec (BK Montes), u konkurenciji U15 za muške naslov je osvojio Luka Škara (BK Zadar), u konkurenciji U14 za žene naslov je osvojila domaća Gabriela Krobot (BASK Vinica), u konkurenciji U13 za muške naslov je osvojio Fran Pečnjak (BGK Tuškanac), u konkurenciji U13 za žene naslov je osvojila domaća Ana Strelec (BD Sloga Varaždin), u konkurenciji Veterana A naslov je osvojio Damjan Ivšak (KASK Krapina), u konkurenciji Veterana B je naslov osvojio Jurica Galić (BK Montes), u konkurenciji Veterana C je naslov osvojio Joško Fržop (BBK Orlog krug), dok je u konkurenciji Sport nastupio samo jedan natjecatelj Božidar Mavrin (BK Mura Avantura).