Klub Shito Ryu Varaždin s dva prvenstva vratio se s medaljama, Marković im čestitao Foto: Grad Varaždin

Grad Varaždin/vv | 31.5.2023. u 14:00h | Objavljeno u Sport

Hrvatska je zauzela 7. mjesto u ukupnom poretku na 2. WSSHRF te 8. mjesto na europskom 9. ESHRKF prvenstvu, a 2025. Varaždin će biti domaćin 3. WSSHRF Shito Ryu & Kobudo bo prvenstva

U palači Patačić u Varaždinu, zamjenik gradonačelnik Miroslav Marković priredio je primanje na kojem je uputio čestitke članovima kluba Shito Ryu Varaždin na uspjesima postignutim na europskom i svjetskom prvenstvu.

Prvenstva su održana od 18. do 21. svibnja u rumunjskom gradu Oradea, a o uspjesima mladih sportaša izvijestio je trener Pavao Marjanović.

Karate klub Shito Ryu Varaždin, kao jedini  predstavnik Shito Ryu Hrvatske, nastupio je sa sedam natjecatelja koji su osvojili ukupno 15 medalja. Na svjetskom 2. WSSHRF prvenstvu zlatnu medalju osvojio je Filip Kostanjevac u katama 4 do 7 godina. Srebrnu medalju osvojila je Lara Magdić u borbama 10 do11 godina - 40 kg. Brončane medalje osvojili su Jakov Kostanjevac kate 12-13 godina, Matija Albreht kate 12-13 godina, Erik Tomašić kate kadeti te Martin Kokot borbe 12-13 godina +50 kg.

Na europskom  9. ESHRKF prvenstvu zlatnu medalju osvojio je Martin Kokot kate 12-13 godina te brončanu u borbama 12-13 +50 kg.

Srebrnu medalju osvojio je Filip Kostanjevac kate 4-7 godina te ŽENSKI KATA TIM u kategoriji 9-12 godina. Brončane medalje osvojili su Lucija Kokot borbe 10-11 godina +40 kg, Matija Albreht kate 12-13 godina, Erik Tomašić kate kadeti, Lara Magdić kate 10-11 godina te Jakov Kostanjevac borbe 12-13 godina + 40 kg.

Ovim rezultatom Hrvatska je zauzela 7. mjesto u ukupnom poretku na 2. WSSHRF te 8. mjesto na europskom 9. ESHRKF prvenstvu.

Na kongresu je donesena odluka da će sljedeću godinu 10. ESHRKF Shito Ryu & Kobudo Bo prvenstvo biti ponovo održano u Rumunjskoj dok će 2025. godine domaćin 3. WSSHRF Shito Ryu & Kobudo bo prvenstva biti Varaždin.