Marko Kušter osim što je srušio rekord osvojio je dva zlatna odličja

Hrvatski rekord atletičara Slobode Marka Kuštera

| 16.10.2018. u 10:21h | Objavljeno u Sport

Na varaždinskom stadionu Sloboda održano je pojedinačno prvenstvo Hrvatske atletske lige Sjever. Slobodu je predstavljalo čak 42 atletičara koji su osvojili 12 zlatnih medalja, 8 srebrnih i 9 brončanih.

Kod dječaka se istaknuo Marko Kušter koji je ove godine već treći puta rušio hrvatske rekorde i to na 400 metara i 200 metara s preponama.
Na 200 metara s preponama otrčao je za 27,91 sekundu  čime je srušio svoj rekord i osvojio zlatnu medalju. Na 60 metara također je pobijedio s rezultatom 7,89, dok je u istoj disciplini Mateo Stanečić zauzeo 3. mjesto.

Valentino Bečeheli je pobijedio na 200 metara s 23,16. Kod djevojčica briljirale su sestre Košćak. Jana je osvojila 2. mjesto na 200 metara s preponama s 29,93 i 1. mjesto u skoku u dalj s 5,14, a Klara je pobijedila u utrci na 200 metara s odličnim rezultatom 26,51.