Hajduk pobijedio Varaždin 2:0, crveni karton Seniću u 90. minuti

| 5.10.2019. u 16:54h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice. Pobjeda Hajduka od 2:0 nad Varaždinom, golovima Jaira u 21. i Nejašmića u 65. minuti u susretu 11. kola HT Prve lige. Domaćin je imao 20 udarac prema golu Varaždina od kojih je 10 bilo u okvir gola, a Varaždin je uputio 2 udarca prema golu s tinme da niti jedan nio bio u okvir gola Posavca. U kornerima je bilo 10:3 za domaćina, a posjed lopte bio je 60:40 na strani Hajduka.

Tri minute sudačke nadoknade vremena.

U 90. minuti zbog prekršaja nad Teklićem na sredini terena Senić je dobio drugi žuti automatski crveni karton.

U 89. minuti umjesto Jradija u igru je ušao Teklić.

U 88. minuti umjesto Glavine u igru je ušao Glavica.

U 86. minuti nakon brze akcije Jradi je pokušao udarcem s oko 25 metara,lak posao za Nevistića.

U 81. minuti opomenut je Prce.

U 79. minuti žuti kartoni za Senića i Edouka. Seniću je ovo treći žuti karton.

U 76. minuti zbog ozljede izlazi Nejašmić umjesto kojeg je u igru ušao Jurić.

U 73. minuti opomena za Adžića i prva izmjena kod Hajduka umjesto Hamze u igru je ušao Eduok.

U 70. minuti Caktaš je srećom loše zahvatio loptu iz dobre situacije u kaznenom prostoru Varaždinaca.

U 67. minuti umjesto Lisakovicha u igru je ušao Kristian Fućak.

Igrala se 65. minuta kada je Hamza s lijeve strane ubacio pred gol Varaždina gdje je na šest metara od gola najviši u skoku bio Nejašmić i glavom loptu poslao u mrežu za vodsstvo Hajduka od 2:0.

Utakmicu na Poljudu prati 7 945 gledatelja.

U 57. minuti dobra akcija Hajduka, Jairo u priliku gura Caktaša koji s oko 11 metara gađa desni donji kut gola Nevistića, ali je lopta otišla zamalo pored gola

U 55. minuti prva izmjena na susretu, u momčadi Varaždina umjesto Karla Težaka u igru ulazi Leonard Vuk. Kapetansku je traku od Težaka preuzeo Tkalčić.

U 54. minuti nakon kornera Juranovića s desne strane Caktaš je pucao glavom s pet metara ali preko gola.

U 50. minuti nakon slobodnog udarca s oko 19 metara lijevo iskosa Bradarić je poslao loptu iznad gola Varaždina. Srušen je Caktaš.

U 47. minuti Hamza sa 16 metara pogodio lijevu vratnicu gola Nevistića.

Počelo 2. poluvrijeme, obje momčadi u nastavak susreta kreću sa sastavima koji su počeli utakmicu.

Kraj prvog poluvremena Hajduk vodio 1:0, golom Jaira u 22. minuti. Hajduk je u prvom dijelu imao 9 udarac prema golu Varaždina, 7 u okvir vrata.

U posljednjpoj minuti sudačke nadoknade vremena po desnoj strani prema golu Varaždina sjurio se Jradi ali je Nevistić obranio njegov udarac, korner za Hajduk..

Igra se još jedna minuta sudačke nadoknade vremena.

U 45. minuti Nevistić brani snažan udarac Nejašmića pod gredu po sredini gola, s oko 23 metra,.

U 41. minuti Caktaš je izašao sam pred Nevistića ,nakon brzog napada domaćina, a poslije izgubljene lopte Varaždina na sredini terena, no vratar Varaždina obranio je njegov udarac upućen po zemlji.

U 39. minuti Jairo pokušao podvaliti loptu za Caktaša iza leđa obrane Varaždina, ali je Adžić ispred Caktaša loptu izbio u korner.

U 33. minuti opomena Štefulju zbog prekršaja na Jradiju nakon napada domaćina po desnoj strani.

U 25. minuti Jairo je pucao s desne strane u kaznemom prostoru Varaždinaca točno u Nevistića.

U 21. minuti nakon prodora Juranovića po desnoj strani, pored Štefulja, Juranović je u pet metara Varaždina pronašao Jaira, koji je uspio iskontrolirati loptu kraj tri igrača Varaždina i poslati je u desnu stranu gola nemoćnog Nevistića, za vodstvo Hajduka od 1:0.

U 20. minuti s oko 25 metara prema golu Hajduka pucao je Senić, lopta je otišla pored lijeve vratnice gola Posavca.

U 19. minuti glavom je pucao Jairo, ali je Nevistić bez problema uhvatio njegovu loptu.

U 14 minuti Nevistić u posljednji trenutak rukom skreće loptu u korner koju je prema svom golu, a u blokadi centaršuta prema golu Varaždinaca skrenuo Adžić.

U 7. minuti pokušak Jrdia ali je Nevistić ujhvatio loptu koja je bila uoućena u lijevu stranui njegova gola.

U 6. minuti nakon kornera s dnesne strane Caktaš je iz blizine loptu poslao pored gola.

Varaždin je počeo u sastavu: Nevistić, Prce, Adžić, Senić, Štefulj, Djou,Tkalčić, Težak,Glavina, Lisakovich, Mehdikhani.

U utakmici 11. kola HT Prve lige Varaždin je gost Hajduka. U momčadi zbog ozljeda nema Benka,Stolnika, Posavca i Turčina, a zbog crvenog kartona izostao je Đurasek.