Enes Garibović brončani na Europskom prvenstvu u Poreču Foto: Hrvatski karate savez

Enes Garibović brončani na Europskom prvenstvu u Poreču

| 22.5.2021. u 14:05h | Objavljeno u Sport

Član Karate kluba Varaždin Enes Garibović osvojio je brončanu medalju pojedinačno u kategoriji do 75 kilograma na 56. Europskom prvenstvu, koje se od 19. do 23. svibnja održava u sportskoj dvorani Žatika u Poreču.

U današnjem meču za broncu Garibović je bio bolji od predstavnika Nizozemske s 3:1. Inače, samo jedna ozbiljnija pogreška koštala je Enesa Garibovića plasmana u finale kategorije do 75 kilograma. Na startu je Garibović bio slobodan. Pobijedio je Šveđanina Williama Engmana 4-0, Albanca Bekima Bashu 1-0 i u posljednjem razdoblju najboljeg u toj kategoriji Talijana Luigija Busu čak s 5-1.

U polufinalnom susretu ostavio je bolji dojam od Stanislava Horune, ali je Ukrajinac iskoristio Garibovićevu neopreznost popravljanja opreme u trenutku dok dvoboj nije bio zaustavljen i pobijedio s minimalnih 1-0.

Enesa Garibovića sutra u sastavu reprezentacije Hrvatske još očekuje finale ekipnog dijela prvenstva, u kojem će suparnik za zlatno odličje biti Crna Gora.