Ekipa BASK Vinice Foto: BASK Vinica

Dvije državne i osam županijskih medalja za BASK Vinicu na natjecanjima u Svetom Martinu na Muri

VV/MN | 14.7.2020. u 14:27h | Objavljeno u Sport

Biciklistički akademski sportski klub Vinica pod vodstvom trenera Branimira Štimeca osvojio je prve dvije državne medalje u najmlađim kategorijama brdskog biciklizma na nacionalnom prvenstvu u Svetom Martinu na Muri. U kategoriji dječaka do 7 godina, Toma Štimec Protrka je osvojio drugo mjesto, dok je u kategoriji dječaka do 9 godina, Benjamin Ian Šipek također osvojio drugo mjesto. U kategoriji dječaci do 9 godina su još nastupili Vinko Hrgar s petim i Roko Kužnar sa šestim mjestom. U kategoriji dječaka do 11 godina godina, Marinu Kužnaru pripalo je šesto, a Noelu Mikulanu sedmo mjesto. U kategoriji djevojka do 11 godina, Sara Spevan je ostvarila četvrto mjesto, a u kategoriji djevojaka do 13 godina, Lea Spevan je ostvarila šesto mjesto.

Na istom mjestu se u sklopu projekta Želim voziti bicikl održalo je prvenstvo Varaždinske županije za najmlađe bicikliste. U najmlađoj kategoriji do drugog  razreda, prvo mjesto je zauzeo je Vinko Hrgar, drugo mjesto je osvojio Roko Kužnar,  a treće mjesto je osvojio Toma Štimec Protrka. U starijoj kategoriji do četvrtog razreda, prvo mjesto zauzeo je  Benjamin Ian Šipek,  drugo mjesto zauzeo je Marin Kužnar,  a treće mjesto Noel Mikulan. U kategoriji djevojčica, prvo mjesto zauzela je Lea Spevan, a druga je bila Sara Spevan.