Dobar otpor Dabrova viceprvacima Hrvatske

| 28.5.2016. u 19:35h | Objavljeno u Sport

U susretu 9., predposljednjeg kola Premijer rukometne lige večeras je u dvorani na Dravi  momčad Nexea iz Našica pobijedila GRK Varaždin 1930 rezultatom 30:25, poluvrijeme 16:14 za varaždinsku momčad.

Za razliku od lanjske utakmice koja je odlučivala o putniku u SEHA ligu, i kada se na tribinama okupilo oko 4 tisuće navijača, večerašnji susret okupio je njih trostotinjak, a Dabrovima je za drugo mjesto trebala pobjeda s 11 i više golova razlike.

Brojčanu jaku i glasnu podršku imali su gosti, no ni domaći navijači nisu im ostali dužni u preglasavanju na tribinama, gdje se okupilo tristotinjak ljubitelja rukometa. Prvi napadi s obje strane nisu imali završnicu, Jurjević je pucao preko gola Varaždinaca, a udarac Horvata završio je u vratnici.

Zrnić je u 2. minuti promašio sedmerac, ali je iz drugog pokušaj zatresao mrežu i postigao prvi gol na susretu. Na 2:0 povisio je Tomislav Nuić, a nedugo potom Horvat je sedmerca smanjio na 2:1, a Sršen je u novom napadu povećao na 3:1 za Nexe.

Nexe je stalno imao prednost od 2 gola koju su domaćini stizali i smanjivali na gol zapostatka, sve do 17. minute kada su Dabrovi golom Šipića izjednačili na 9:9.

Trećim golom kapetana Vidačeka Dabrovi su u 19. minuti prešli u vodstvo, a nakon toga Šipić je povisio na dva gola razlike 11:9. U 21. minuti dabrovi su imali i tri gola prednosti 12:9, a nexe je izjednačilo rezultat u 26. minuti kada je bilo 13:13. U završnici susreta u 28. minuti gosti su imali isključenje jer je igrač više bio na terenu, što je domaćin iskoristio i s dva gola Tokića i Vučka otišao na odmor s rezultatom 16:14.

Prvi gol u nastavku postigao je Vidaček za plus tri  a nakon toga Tokić je iz kontre povisio na 18:14 u 32. minuti. Dvije minute kasnije gosti su smanjili na dva gola zaostatka (18:16), a drugim golom Vegara u 35. minuti primaknuli se na samo gol zaostatka 17:18.

U 43. minuti rezultat je bio 21:21, a gosti su imali dva igrača manje na terenu, nakon čega je Vučko povisio na 23:21. Eter je smanjio na 23:22 u 46 minuti, a šestim golom Sršen je u 49. minuti izjednačio na 23:23. Horvatov udarac u napadu varaždinske momčadi završio je u vratnici, a u 51. minuti drugim golom Tibora Jurjevića Nexe je povelo 23:24.

Ubrzo je izjednačio Huđ, svojim prvim golom u 52. minuti, a u sljedećem napadu Sršen je ponovno dao gol prednosti Nexeu 24:25, a zatim iz kontre i povisio na 24:26. U sljedećem napadu Horvat je pogodio gredu već svladanog Lelića, a Sakić je povisio na 24:27.

U 54. minuti. Iz teške situacije Marčec je pogodio je za 25:27 i bio je to, pokazalo se, posljednji gol domaćeg sastava na susretu, dok su gosti postigli još tri za konačnih 25:30. Kod domaćina najučinkovitiji je bio Ivan Horvat s 10 golova, a kod Nexea Ivan Sršen s 8 golova.