"Crna rupa" u prvom poluvremenu odlučila pobjednika, Francuska bolja od Hrvatske

VV | 18.12.2020. u 19:30h | Objavljeno u Sport

Na žalost, Hrvatska ženska reprezentacija je na Europskom rukometnom prvenstvu u Danskoj izgubila protiv Francuske u polufinalu s uvjerljivih 30:19.

Pobjeda Francuskinja je ostvarena u ranoj fazi susreta kada je Hrvatska kod svojeg vodstva 3:2 u 8. minuti ušla u igračku "crnu rupu" gdje su napravile previše tehničkih grešaka i gdje je Francuska sa serijom 9:0 stigla do nedostižnog vodstva 11:3. Na poluvrijeme se išlo s vodstvom 15:5 za Francuskinje.

Početkom drugog poluvremena, Hrvatska se probudila, ali deficit od 10 razlike je jednostavno bio prevelik, a najbliže što su došle je bilo -7 (16:9) u 35. minuti, dok su Francuskinje do kraja susreta uglavnom održavale prednost.

Iako je Hrvatska ostala bez finala, ostaje borba za broncu. Tamo će ih čekati poraženi iz susreta Danske i Norveške. Utakmica za treće mjesto je na rasporedu u nedjelju 20. prosinca u 15 i 30 sati.