Članovi AK Varaždin viceprvaci Hrvatske u polumaratonu i Simona Jambrošić, najbolja kod žena u utrci građana Foto: AK Varaždin

Atletskom klubu Varaždin naslov viceprvaka Hrvatske u polumaratonu

DN/AK Varaždin | 27.8.2020. u 11:16h | Objavljeno u Sport

Na 5. Zagrebačkom proljetnom polumaratonu - Zagreb 21, u sklopu kojeg je ujedno održano prvenstvo Balkana u polumaratonu te pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u polumaratonu, Atletskom klubu Varaždin je u muškoj konkurenciji pripao naslov viceprvaka Hrvatske, a Simona Jambrošić slavila je u utrci građana na 5 kilometara, dok su članovi TK Marathon 95 ekipno zauzeli 7. mjesto u ženskoj i 10. mjesto u muškoj konkurenciji.

Zagrebački polumaraton redovito se održava u proljeće, ali s obzirom na pandemiju održan je prošle nedjelje. Na startu se pojavilo dosta manje natjecatelja od prijavljenih, a utrku je uspješno završilo njih oko 700, raspoređenih u više kategorija.

U glavnoj utrci na 21,1 kilometar, nastupilo je čak 20 članova AK Varaždin. Najbolji je i ovaj put bio Andrej Hladnik s novim osobnim rekordom (1:14:20), a ispred njega je u cilju bilo samo troje Hrvata. Matija Zadravec bio je 30. (1:18:13), a Zoran Križanić također je ušao u cilj s novim osobnim rekordom (1:18:47).

Budući da se troje najboljih boduje za PH u polumaratonu njihovo zbirno vrijeme donijelo je AK Varaždin ove godine 2. mjesto. Pobjedila je AK Agram iz Zagreba (Bratulić, Dračar, Jakopović). U ženskoj konkurenciji najbolja od članica AK Varaždin bila je Alenka Horvat na 22. mjestu koja je istrčala odličnu utrku u vremenu 1:37:06. Ivana Baranašić bila je 40. (1:45 51), dok je Paula Šimunčić bila 43. (1:47:15.)

U utrci građana na 5 kilometara u kojoj je nastupilo 164 natjecatelja, a pobijedio je Silvio Grđan (AK Dinamo Zrinjevac) u vremenu 18:05. Sa samo 10 sekundi zaostatka za pobjednikom utrke u cilj je kao drugoplasirana ukupno i uvjerljiva pobjednica u generalnom poretku kod žena (18:15) utrčala članica AK Varaždin Simona Jambrošić. U ovoj utrci od njenih klupskih kolega još su nastupili Neven Šimunčić, koji je bio 18. (22:57), Filip Njegovec, koji je završio na 37. mjestu (24:53), dok je kod žena Anica Lacković bila 5. (23:11), a Jasenka Šimunčić 8. (24:50).