LUNOS Zaštitite svoj dom na vrijeme od prekomjerne vlage i plijesni uz učinkovit ventilacijski sustav

VVM | 12.9.2023. u 11:03h | Objavljeno u Sponzorirano

Decentralizirani sustavi ventilacije, također poznat i kao "ventilacija soba po soba", pružaju ciljana rješenja ventilacije za pojedinačne prostore.

Pred nama je jesen, godišnje doba s češćim kišnim razdobljima i nižim temperaturama, a prozore više ne držimo stalno otvorene na “kip”, kao ljeti. To znači da će se ponovno vratiti tj. do izražaja doći i svi problemi s prekomjernom vlagom i plijesni u prostoru, ako ih do sada niste sanirali. Tražite li trajno i učinkovito riješenje za svoje probleme obratite se s povjerenjem Lunosu, njemačkom proizvođaču kvalitetnih decentraliziranih ventilacijskih sustava jer će se bez adekvatne cirkulacije zraka svi problemi s vlagom i plijesni vratiti, bez obzira kakva kratkoročna rješenja isprobavali.

Ako nema odgovarajuće izmjene zraka, unutrašnjost postaje zasićena i više ne može apsorbirati vlagu te postoji opasnost od pojave kondenzata, gljivica i plijesni. Svakodnevno prozračivanje prostorija je od iznimne važnosti kako bi zrak bio kvalitetan te kako bi se izbjegla visoka vlažnost. Vrlo mali broj stanova ima ventilaciju. Kuhinjske nape i ventilatori samo izbacuju ustajali zrak, ali istovremeno ne pružaju dotok svježeg zraka.

Što je decentralizirani sustav ventilacije?

Decentralizirani sustavi ventilacije, također poznat i kao “ventilacija soba po soba”, pružaju ciljana rješenja ventilacije za pojedinačne prostore. Za razliku od tradicionalnih centraliziranih sustava, koji se oslanjaju na jednu jedinicu za klimatizaciju cijele zgrade, decentralizirani sustavi rade od sobe do sobe. Svaka soba ima svoju ventilacijsku jedinicu koja izravno dovodi svježi zrak i odvodi ustajali zrak, osiguravajući optimalnu kvalitetu zraka u cijelom prostoru.

ipiccy_image_1.jpg

Instalacija i održavanje

- Jednostavna instalacija: Decentralizirani sustavi mogu se jednostavno naknadno ugraditi u postojeće prostore bez većih izmjena na kanalima ili infrastrukturi. To ih čini prikladnom opcijom za stambene i poslovne primjene u starogradnji i novogradnji.

- Jednostavno održavanje: Većina decentraliziranih jedinica ima dostupne filtere koji se mogu očistiti ili zamijeniti bez stručne pomoći smanjujući vrijeme zastoja i troškove održavanja.

Zaključak:

Decentralizirani ventilacijski sustavi nude niz prednosti, uključujući personaliziranu udobnost, poboljšanu kvalitetu zraka, energetsku učinkovitost i jednostavnost instalacije i održavanja te život bez vlage i plijesni. Odlukom za decentralizirani pristup možete stvoriti zdravije i ugodnije unutarnje okruženje za sebe, svoju obitelj ili svoje zaposlenike.

Prednosti decentraliziranih ventilacijskih sustava

- Personalizirana udobnost: s decentraliziranim sustavima ukućani imaju kontrolu nad protokom zraka, temperaturom i brzinom ventilacije u svakoj sobi. Ova prilagodba omogućuje individualne preferencije udobnosti, osiguravajući zadovoljenje svačijih potreba.

- Poboljšana kvaliteta zraka u zatvorenom prostoru: Decentralizirani sustavi aktivno uklanjaju zagađivače, alergene i višak vlage iz svake prostorije. Ovaj ciljani pristup sprječava širenje zagađivača i pomaže u održavanju zdravijeg unutarnjeg okoliša.

- Energetska učinkovitost: Neovisnim provjetravanjem svake prostorije decentralizirani sustavi eliminiraju potrebu za klimatizacijom prostora u kojem se ne boravi. Ovaj učinkovit pristup dovodi do značajnih ušteda energije, što rezultira nižim računima za komunalije i smanjenim utjecajem na okoliš.

- Smanjenje buke: Decentralizirane ventilacijske jedinice dizajnirane su za tihi rad, stvarajući mirno i neometano unutarnje okruženje. Recite zbogom stalnom zujanju centraliziranog sustava i uživajte u prostoru bez buke.

Lunos_plijesan.jpg

Koga najviše pogađaju problemi vezani uz plijesan?

Osobe koje imaju respiratorne bolesti, npr. alergije, kronični bronhitis i astmu, osobe s oslabljenim imunološkim sustavom, osobe koje već imaju problema s kožom (kao što je ekcem), pacijenti na kemoterapiji i trudnice. Također ga izuzetno slabo podnose dojenčad, djeca i starije osobe. Zapravo, na sve ljude može štetno djelovati i prouzročiti dodatne zdravstvene probleme.

Zašto je plijesan opasna?

Plijesni, mikroskopske vrste gljiva, trebaju vlagu i hranu (celulozu, hranu koja se raspada) za rast. Spore plijesni, nabrekle od vode, rastu poput balona koji se napuhuju. Izlučuju probavne enzime i otrovne mikrotoksine.

Spore plijesni iznimno lako preživljavaju. U stan se mogu unijeti s cipelama, ali mogu ući I kroz otvoren prozor. Gnijezde se u vlažnom dijelu stana i tamo se počinju razmnožavati.

Plijesan i alergije

Alergije su vrlo česta reakcija na plijesan. Alergije se pojavljuju kada imunološki sustav otkrije opasnu stranu tvar (kao što su otrovne čestice u plijesni), na koju reagira oslobađanjem histamina, što izaziva alergijsku reakciju. Osim toga, spore plijesni su toliko male da lako prodiru u tijelo.

Za više informacija posjetite web stranicu www.lunos-hrvatska.com ili nazovite 01-481-6581.

Lunos7.jpg