Sljedeći susret hrvatsku reprezentaciju očekuje u utorak u 20 sati i 30 minuta Foto: Hrvatski rukometni savez

Unatoč vodstvu na poluvremenu Hrvatska izgubila od Norvežana

| 17.1.2016. u 19:49h | Objavljeno u Sport

U drugoj utakmici Skupine B na Europskom rukometnom prvenstvu u Poljskoj, Hrvatska je upisala prvi poraz i to protiv Norvežana 34:32.

Hrvatska reprezentacija je krenula samouvjerenu u ovaj susret je već nakon 10 minuta ostvarila prvo osjetljivo vodstvo protiv momčadi Norveške. Ipak, Norvežani se nisu predavali i na kraju prvog poluvremena Hrvatska odlazi na odmor sa samo jednim golom vodstva 17:16.

Na žalost, početak drugog poluvremena nije donio bolje izdanje Hrvatske, a Norvežani prelaze u vodstvo 18:17. Nakon toga je uslijedio novi period bolje igre Hrvatske te povratak u vodstvo kojeg imamo do 49. minute susreta kod rezultata 27:26. U zadnjih 10 minuta malo toga je funkcioniralo u igri Hrvatske reprezentacije i Norvežani to znalački koriste za konačnih 34:31.

Domagoj Duvnjak je proglašen najboljim igračem susreta s osam postignutih golova, a uz njega je dobar susret odigrao i Zlatko Horvat s pet postignutih golova. Na golu je zakazao Mirko Alilović koji je sakupio svega devet obrana, većinu toga u prvom poluvremenu.

Sljedeći susret Hrvatska reprezentacija igra u utorak 19. siječnja protiv momčadi Islanda u 20 sati i 30 minuta uz izravan prijenos na RTL-u.