Opća bolnica Varaždin nabavila dva kombija za potrebe internih transporta

vv | 7.5.2025. u 18:01h | Objavljeno u Aktualno

Opća bolnica Varaždin nastavlja s ulaganjima u unaprjeđenje logističke i tehničke infrastrukture u cilju osiguranja još kvalitetnije zdravstvene skrbi za pacijente. U srijedu su u krugu bolnice preuzeta dva nova kombi vozila marke Renault Trafic Van, ukupne vrijednosti 62.000 eura, nabavljena putem javne nabave.

Nova vozila služit će za svakodnevni transport rublja, lijekova i potrošnog materijala između bolničkih lokacija Varaždin, Novi Marof i Klenovnik, kao i unutar samih objekata ustanove.

Ravnatelj varaždinske bolnice, Damir Poljak, ističe kako će se ovime osigurati brža, sigurnija i učinkovitija povezanost svih jedinica bolnice, što će u konačnici pridonijeti i boljoj organizaciji skrbi za pacijente.

- S obzirom na to da Opća bolnica Varaždin djeluje na tri glavne lokacije, potrebna je pouzdana i kvalitetna logistička podrška. Nova vozila omogućit će nam bržu dostavu lijekova, medicinskog i sanitetskog materijala, čime direktno pridonosimo boljoj organizaciji rada i većoj sigurnosti svih procesa - izjavio je ravnatelj Poljak.

Dodao je kako nova vozila odmah ulaze u svakodnevnu upotrebu te naglasio kako je njihova nabavka još jedan korak u modernizaciji bolničkog sustava u koristi pacijenata, ali i djelatnika.

- Zahvaljujući racionalnom upravljanju i planiranju, nastavljamo ulagati u tehničku i operativnu opremljenost bolnice - poručio je ravnatelj Poljak.