Uspješan vikend za atletičare AK Sloboda na kadetskom kupu i U23 Prvenstvu Hrvatske

vv | 18.9.2023. u 20:48h | Objavljeno u Sport

Iako se bliži kraj ove atletske sezone, atletičari AK Sloboda ne prestaju oduševljavati svojim rezultatima. Ovog vikenda u Zagrebu održani su Kadetski kup Hrvatske i U23 prvenstvo Hrvatske.

KADETSKI KUP

Kadetski kup svake je godine izborno natjecanje za kadetsku reprezentaciju Hrvatske u koju ulaze prvo i drugo plasirani u svakoj disciplini Kupa Hrvatske. Nažalost, nitko od predstavnika AK Sloboda nije uspio ostvariti pravo nastupa u reprezentaciji, ali su postigli značajne i vrijedne rezultate.

Od kadetkinja najviše se istaknula Iva Kostanjevec. Iva je kadetsku kuglu (3kg) bacila do treće pozicije. Njezin najbolji hitac iznosio je 11.80m, s kojim je do zadnje serije držala drugu poziciju. Zadnja serija odlučivala je o ulasku u kadetsku reprezentaciju Hrvatske, koja je Ivi nažalost promaknula za 22cm. No Iva je 2008. godište i velika natjecanja tek ju očekuju.  Iako je Iva primarno bacačica kugle, na Kadetskom kupu Hrvatske zauzela je 5. mjesto u disciplini bacanja diska s 26.29m.

Naše trkačice na 100 i 60m, Lara Ines Brezovec (9.04, 14.00) i Michelle Likhona Kovaček (8.40) također su zabilježile svoje nastupe na Kadetskom kupu Hrvatske.

Od kadeta najuspješniji je bio Marko Zrnić. Marko je nastupio u čak 3 discipline: 100m prepone, 100m i skoku u dalj. U utrci na 100m prepone zauzeo je 3. mjesto s 15.22s, u skoku u dalj bio je 7. sa 5.39m, dok je u utrci na 100m završio kao 28. sa 12.97s. Hrvoje Cafuk dionicu od 100m istrčao je za 12.25s te osvojio 8. mjesto u ukupnom poretku.

U23 PRVENSTVO HRVATSKE

Najuspješniji predstavnik AK Sloboda na ovom natjecanju bio je Roko Farkaš. Roko, koji je još junior, ali u starijoj konkurenciji okrunio se s 2 naslova prvaka Hrvatske. Prvog dana natjecanja Roko je slavio na 110m prepone s rezultatom od 14.18s što je ujedno i njegov osobni rekord. Drugog dana natjecanja pobijedio je u utrci na 200m sa rezultatom od 21.20s.

Također, na 200m Janko Kišak je s osobnim rekordom od 22.19s zauzeo 5. mjesto u ukupnom poretku, dok je Nikola Pošta bio 10. s istrčanih 23.24s. Spomenimo kako je Nikola Pošta klub predstavljao i na 100m gdje je osvojio 6. mjesto sa 11.37s.

U ženskoj konkurenciji predstavljala nas je Dora Androlić koja je završila kao 7. s 26.16s, a na 100m zauzela je također 7. mjesto sa 12.76s.

Što se tiče tehničkih disciplina najuspješnija je bila Viktorija Vujović. Nakon povratka od ozlijede, iako još juniorka, u starijoj konkurenciji Viktorija je zauzela 2. mjesto u bacanju kugle s rezultatom od 12.73m.

U tehničkim disciplinama na mlađe seniorskom PH predstavljala ih je još i Stella Jurak koja je u skoku u dalj zauzela 6. mjesto s 508cm.