David Šalamon, Franja Želimorski i Orhideja Leščak Foto: AK Sloboda

Želimorski prvakinja, medalje za Šalamona i Leščak na prvenstvu Balkana

VV | 4.7.2017. u 18:44h | Objavljeno u Sport

Rumunjski grad Pitesti bio je domaćin ovogodišnjeg Juniorskog prvenstva Balkana u atletici. Iz varaždinske Slobode boje Hrvatske branili su Franja Želimorski, David Šalamon i Orhideja Leščak.

Prvoga dana zasjala je Želimorski pobjedivši u bacanju koplja sa hicem od 53,44 m što je njen osobni rekord i velika garancija za skori nastup na Prvenstvu Europe u koje će se održati u Italiji. Šalamon je zasjao u svojoj disciplini 400 m u kojoj je osvojio 2. mjesto izgubivši od Turčina Kasapa za samo 8 stotinki sekunde. Također je postigao svoj osobni rekord i najavio dobre izglede na Prvenstvu Europe.

Nastupila je još i Leščak u štafeti 4×100 m gdje je osvojila 3. mjesto i brončanu medalju. Drugoga dana nastupio je samo Šalamon koji je u utrci na 200 m osvojio brončanu medalju dok je bio i najzaslužniji za osvojeno 3. mjesto hrvatske štafete 4×400 m.