Zapaženi rezultati članova SRD 315 Sjeverozapad na Valamar trailu

| 2.10.2017. u 13:26h | Objavljeno u Sport

Više od 600 trkača ovaj je vikend trčalo zelenim okruženjem Rapca i Labina na 4. izdanju Valamar traila, a među njima i 6 članova varaždinskog kluba SRD 315 sjeverozapad.

Valamar trail sastojao se od 5 utrka koje su trkače vodile atraktivnim stazama u okolici Rapca i Labina s kojih seže pogled na Kvarnerski zaljev, Istru i otoke. To su: Mini trail (13km), Semi trail (23km), Marathon trail (42km), Advanced trail ( 52km) i Ultra trail duljine ( 72km).

Na najtežoj kategoriji, Ultra trailu duljine 70km i 2.200 m visinske razlike, Zenil Vugrinec je kao 15. U muškoj kategoriji ciljem prošao za 9:21:22sati. Marko Dugandžić utrku je završio za 10:55:15 i osvojio 35.mjesto

Advanced trail (52 km sa 1.360 m visinske razlike) ujedno je bio i prvo hrvatsko prvenstvo u trail trčanju u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji te kvalifikacijska utrka za nastup na svjetskom trail prvenstvu u Španjolskoj.

U konkurenciji najboljih trail trkača, Ranko Orehovec zauzeo je 47.mjesto s vremenom 6:32:33. Sonja Kreč utrku je završila za 8:09:13, kao 21.žena.

Najbolje rezultate Varaždinci su imali u kategoriji  Marathon trail 42km sa 1.100 m visinske razlike. Ana Marija Lach završila je kao 4.žena i najbolja domaća natjecateljica s vremenom 5:22:00. U teškoj muškoj konkurenciji Vanja Šomođi bio je odličan 5., a utrku je završio s vremenom 4:34:30.