Dabrovi su večeras izgubili u dvorani na Dravi od Zameta Foto: Dražen Novosel

Zamet pobiijedio Dabrove u Varaždinu, slijedi Liga za ostanak

| 1.4.2017. u 20:33h | Objavljeno u Sport

U susretu 18. kola posljednjeg uoči doigravanja u Premijer ruikometnoj ligi, večeras je u dvorani na Dravi momčad Zameta pobijedila GRK Varaždin 1930 rezultatom 28:26, polurijeme 14:13 za goste.

Dabrovi su poveli od početka susreta, imali i tri gola prednosti, ali su gosti prvi puta izjednačili u 17. minuti ( 7:7), a nakon toga i u 22. minuti (10:10), da bi u 23. minuti imali i prvo vodstvo (10:11). Zamet je povećao vodstvo na dva gola prednosti (12:14) u 28. minuti nadmetanja, no na odmor se otišlo rezultatom 13:14.

U nastavku utakmice gosti su držali prednost koja je bila dva razlike, a Dabrovi su izjednačavali rezultat u 38., 40., 41. i 43. minuti nadmetanja. U 45. minuti Zamet je otišao na dva gola razlike (20:22), a u 49. bilo je i tri gola prednosti (21:24) za goste, a u 51. minuti na semaforu je pisalo 21:25.

Na kraju je Zamet zasluženo pobijedio a prvo ime gostiju bio je vratar Marin Đurica sa 14 obrana. Kod Dabrova najučinkovitiji su bili Marin Šipić s osam golova, te Ante Tokić i Bruno Vili Zobec s po 5 golova. Kod gostiju Filip Glavaš postigao je 7 golova.

GRK Varaždin 1930 će natjecanje u Premijer ligi nastaviti u Ligi za ostanak.