VIDEO Klara Koščak i Janko Kišak rušili rekorde, Sara Kolak, Jana Koščak i Roko Farkaš državni prvaci

VV | 10.7.2023. u 07:32h | Objavljeno u Sport

Prošlog tjedna se u Karlovcu na stadionu Branko Čavlović Čavlek, u organizaciji AK Karlovac, održalo seniorsko Prvenstvo Hrvatske, na kojem su nastupili predstavnici AK Slobode iz Varaždina i olimpijka Sara Kolak koja je slavila u bacanju koplja s izbačajem duljine 57,66 metara u posljednjem šestom pokušaju.

Klara Koščak je u kvalifikacijama na 100 m prepone imala najbolji rezultat kvalifikacija s kojim je ostavrila svoj novi osobni i novi državni juniorski rekord s 13,22 sekunde. Također je to trenutno vodeći rezultat europe ove sezone te je treći najbolji rezultat u ovoj disciplini u povijesti Hrvatske. U finalu je trčala nešto sporije i osvojila drugo mjesto s rezultatom 13,36, iza Ivane Lončarek koja je slavila sa svojim najboljim ovosezonskim rezultatom 13,28.

Koščak je ujedno osvojila i prvo mjesto u utrci na 400 metara s preponama s vremenom 58,70 sekundi, dok je Rahela Leščak bila peta s vremenom 1:01,42.

Osim Klare, državni rekord srušio je i Janko Kišak i to 20 godina stari mlađejuniorski rekord u utrci 400 metara s preponama u kojoj je ujedno i osvojio naslov državnog prvaka s vremenom 52,05 sekundi.

U muškoj utrci na 100 metara, Roko Farkaš je bio prvi sa 10,67 sekundi, dok je odmah iza njega bio Janko Kišak koji je osvojio drugo mjesto s vremenom 10,78 sekundi što je ujedno i osobni rekord za Kišaka. Farkaš je ujedno postao državni prvak na u utrci na 200 metara s vremenom 21,22.

Jana Koščak nastupala je u disciplini skok u vis gdje je osvojila zlato sa preskočenih 186 cm, što je bilo dovoljno za pobjedu.

Varaždinska Sloboda je osvojila prvo mjesto na štafeti 4x100 metara u sastavu Pavao Strahija, Nikola Pošta, Janko Kišak i Roko Farkaš, a slavili su s vremenom 41,60 sekundi.