VIDEO, FOTO Otac i sin Benko zabili u pobjedi protiv Slobode za četvrtfinale županijskog Kupa

VV | 8.9.2021. u 19:01h | Objavljeno u Sport

Odigrani su svi susreti osmine finala Kupa ŽNS Varaždin u kojem su dva glavna favorita za osvajanje, Podravina i Varteks ostvarili sigurne pobjede.

Varteks je na "domaćem" terenu na stadionu Slobode odigrao  protiv varaždinske Slobode i slavio sa sigurnih 4:0. Prva dva gola za Varteks bila su u režiji oca i sina Benko. Leon Benko je prvo zabio za vodstvo 1:0 u 6. minuti, a njegov sin Mauro je zabio za 2:0 u 37. minuti. Preostala dva gola zabio je Fran Rožmarić koji je u igru ušao u 46. minuti susreta umjesto Svena Jazbeca, a golove je postigao u 66. i 79. minuti susreta.

Podravina je na gostovanju kod Poleta iz Tuhovca slavila s 2:0. Do pobjede su došli golovima Josipa Horvatinovića u 50. minuti te Luke Artukovića u 90. minuti susreta.

Jedini susret koji nije rješen u regularnih 90. minuta bio je onaj između Rudara 47 i Poleta (C), a na kraju su slavili domaćini koji su svladali Polet (C) nakon boljeg izvođenja udaraca s bijele točke 4:1.

Najuvjerljiviju pobjedu je ostvarila Bednja iz Beletinca koja je svladala Slobodu (T) sa 7:1. Strijelci za Bednju su bili Jakov Klopotan u 17. i 77., Valerio Puškadija u 34., Mihael Đurin u 54., Tomislav Herceg u 56., Roberto Bregović u 65. i Marin Mašić u 70. minuti, dok je jedini gol za goste zabio Dino Poplatnik u 51. minuti susreta iz kaznenog udarca.