Dabrovi nisu uspjeli iznenaditi vodeću Dubravu na njihovom terenu Foto: Krešimir Đurić

Veprovi pobijedili Dabrove u prvom susretu drugog dijela prvenstva

| 11.2.2018. u 19:26h | Objavljeno u Sport

U utakmici 13. kola Premijer rukometne lige, prvom susretu nakon zimske stanke i Europskog prvenstva, momčad Dubrave, trenutačno vodeća momčad Premijer lige, pobijedila je večeras, kao domaćin, sastav GRK Varaždina 1930 rezultatom 28:26, poluvrijeme 14:9.

Dubrava je bolje ušla u susret i do 13 minute stekao prednost od 6:1, a tu su razliku držali sve do poluvremena na koje se otišlo s prednošću Dubrave od 14:9. Varaždinci se međutim nisu predavali i u drugom su dijelu u 48. minuti uspjeli izjednačiti rezultat (20:20), a u 50. minuti, golom Dominika Novaka i prvi puta povesti na susretu 22:21.

Domaćin je izjednačio nakon čega se igralo gol za gol, da bi Dubrava, s dva uzastopna gola Petra Medića u 56. minuti stekla prednost od dva gola 26:24, a minutu kasnije imali su i tri gola razlike (27:24).

Golovima Brune Levaka i Ivana Kopreka Dabrovi su u 59. minuti došli na gol zaostaka (27:26), no nakon toga je Dubrava četvrtim golom Ivana Vide došla do 28:26, konačnog ishoda ovog nadmetanja.

U redovima GRK Varaždina 1930 Filip Glavaš postigao je šest golova,a po 5 su pridodali Jakov Vrdoljak i Dominik Novak. Kod Dubrave po 8 su golova postigli Kristian Radoš i Petar Medić.

U sljedećeM,14. kolu kolu Dabrovi će u Varaždinu ugostiti vinkovačku Spačvu.