Bruno Petković večeras je bio strijelac drugog gola protiv Slovačke Foto: Krešimir Đurić

Vatreni se pod vodstvom izbornika Zlatka Dalića plasirali na EP 2020.

| 16.11.2019. u 22:33h | Objavljeno u Sport

Nakon osvajanja titule viceprvaka svijeta na SP-u u Rusiji hrvatska nogometna reprezentacija se večeras, pod vodstvom izbornika Zlatka Dalića, plasirala na Europsko prvenstvo 2020. godine.

Svoj posljednji i odlučujući kvalifikacijski susret za odlazak na EP Hrvatska je odigrala večeras na riječkoj Rujevici, pred 8 279 gledatelja, gdje su pobijedili Slovačku rezultatom 3:1 i time osigurali odlazak na Euro, kao prvoplasirana reprezentacija u skupini E sa 17 bodova, bez obzira na rezultate utakmica u posljednjem kolu, u kojem su Vatreni slobodni.

Slovačka je povela u 32. minuti golom Roberta Boženika, a Hrvatska je s tri gola u nastavku susreta potvrdila da je u ovom trenutku kvalitetnija reprezentacija. Golove su postigli Nikola Vlašić u 56., Bruno Petković u 60. i Ivan Perišić u 74. minuti nadmetanja. Od 66. minute Slovačka je ostala s igračem manje na terenu jer je drugi žuti, automatski crvceni karton dobio Mak.

Šesti je to plasman Hrvatske na Europsko prvenstvo, a peti uzastopno.