Varteks porazom ušao u Ligu za ostanak, Podravac opet bolji

Varaždinske vijesti/NK Varteks | 19.5.2021. u 20:06h | Objavljeno u Sport

Varteks je danas na stadionu Sloboda odigrao prvu utakmicu Lige za ostanak u Trećoj HNL Sjever protiv Podravca iz Virja. Utakmica je završila rezultatom 1:0 za goste, golom Davida Gilanja u 49. minuti susreta.

Prvo poluvrijeme prošle više u dominaciji Varteksa, pogotovo od 15. minute do kraja. Ipak, prvi su u osmoj minuti zaprijetili gosti, a prizemni udarac Jovan brani uz male poteškoće koje idu uz teški i teren natopljen kišom.

Kiša otežava kombinatoriku u nekoliko navrata, ali Bumbari u 15. minuti prijete preko Kessea koji puca preko gola. Nekoliko minuta kasnije Novko pokušava s neugodnim ubacivanjem pronaći Vajagića, ali lopta se u nastavku odbija od obrane Podravca, dolazi do Jazbeca koji na 20 metara puca preko vratnice.

Gosti većinom prijete preko polukontri. Tako je bilo i u 38. minuti kada Jovan jedan udarac s 18 metara vadi ispod prečke i odbija u korner. Nakon kornera za Podravac razvila se kontra za Varteks. Loptu vuče Kukec, podvaljuje Vajagiću koji dolazi do samog protivničkog 16-erca, odigrava dupli pas s Kesseom, a Vajagićev udarac golman Podravca jedva brani.

Drugo poluvrijeme počinje loše za Varteks. U 49. minuti Podravac ima korner, a najviši u skoku je David Gilanj za 1:0 gostiju.

U 67. minuti Varteks ima slobodan udarac s 25 metara. Loptu uzima Režić i silovito puca. Golman Podravca već je bio savladan, ali lopta pogađa prečku.

U 83. minuti Kukec uzima loptu na 20-ak metara od gola, cilja visoko pod prečku, ali golman gostiju je još jednom uspješniji te odbija loptu u korner.

Bumbari pokušavaju još u sudačkoj nadoknadi. Režić iz slobodnog udarca s desne strane ubacuje u 16 metara, tamo je velika gužva, a golman gostiju izbacuje u korner. Pritisak se nastavio još 2 minute, a zatim je sudac odsvirao kraj.

U sljedećem 2. kolu Lige za ostanak Varteks već u subotu, 22. svibnja, gostuje u Đurđevcu kod NK Graničara od 18 sati.