Ronald Ređep i njegovi suigrači nisu uspjeli pobijediti u majstorici i postati prvaci Hrvatske Foto: stk starr

Varaždinskom Starru, nakon sinoćnje majstorice, pripao status viceprvaka Hrvatske

| 17.5.2017. u 09:13h | Objavljeno u Sport

Dubrovački Libertas Marinkolor u trećoj odlučujućoj utakmici HEP Superlige sinoć je u svojoj dvorani pobijedio varaždinski Starr sa 4:3 i tako osvojio prvi naslov prvaka Hrvatske. Sve tri utakmice bile su iscrpljujuće do samoga kraja, viđeno je mnogo preokreta, odličnih poena, propuštenih set ili meč lopti.

Na kraju se posložilo da onaj zadnji od zadnjih susreta igraju Miho Simović i Ronald Ređep, koji je pripao Dubrovčaninu, koji je u sedmom meču svladao Ređepa sa 3:0.

Umjesto pet sati,koliko je trajao drugi susret, ovaj put sve je završilo za 4 sata i 50 minuta. Domaći sastav je imao incijativu na početku, Roko Tošić je poveo 2:0 Zeng Jia, ali Kinez se vratio i preokrenuo.

Identična situacija u drugom meču, s tim da je gostujući igrač Tomislav Zubčić prva dva seta slavio nad Mihom Simovićem sa 11:4 i 11:1, a kasnije je imao i meč loptu u svojim rukama, ali izostao je onaj završni udarac. Najmlađi član domaćeg sastava sljedeća dva seta uzima sa 12:10 i 14:12. Onaj odlučujući set slavio je sa 11:9.

Do kraja više nije bilo takve drame, svatko je 'uzeo' svoje, a odluka je pala na Simovića i Ređepa. Mladi Dubrovčanin od početka je držao konce igre u svojim rukama.

Libertas Marinkolor - Starr 2-1 (3:4, 4:3, 4:3)
Roko Tošić – Zeng Jia 2:3 (11:9, 11:3, 6:11, 8:11, 8:11)
Miho Simović – Tomislav Zubčić 3:2 (4:11, 1:11, 12:10, 14:12, 11:9)
Tomislav Japec – Ronald Ređep 3:1 (11:8, 11:4, 7:11, 11:8)
Tomislav Japec/Miho Simović – Tomislav Zubčić/Zeng Jia 0:3 (7:11, 5:11, 5:11)
Roko Tošić – Tomislav Zubčić 3:1 (11:8, 11:9, 9:11, 11:4)
Tomislav Japec – Zeng Jia 1:3 (5:11, 11:6, 8:11, 9:11)
Miho Simović – Ronal Ređep 3:0 (11:8, 11:8, 11:4)