Varaždin uvjerljivom pobjedom od 4:0 protiv Jaruna ostao vodeća momčad Druge HNL i nakon 27. kola Foto: Krešimir Đurić

| 7.5.2022. u 20:50h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice. Varaždin je pobijedio momčad Jaruna s 4:0, s dva gola Teklića te po jednim Posavca i Postonjskog. Ovom pobjedom Varaždin je i nakon 27. kola zadržao prvo mjesto u Drugoj HNL.

Dvije minute sudačke nadoknade vremena.

U 83. minuti nakon ubačaja s lijeve strane, Brodić je s pet metara loptu glavom poslao pored vratnice.

U 79. minuti izmjena kod gostiju, umjesto Ačkara u ihri je Kelava.

U 78. minuti sjajan udarac Vugrinca, golman skreće u korner.

U 76. minuti nakon dobre akcije na 10 metara od gola sam i neometan loptu je primio Vugrinec i pucao po zemlji ali pored gola.

U 75. minuti dvije izmjene kod Varaždina, teren su napustili Karabatić i Teklić, a ušli su Škaričić i Igrec.

U 72. minuti dobar udarac Brodića s oko 20 metara, zamalo pored gola gostiju.

U 66. minuti dvostruka izmjena kod Varaždina, umjesto Postonjskog i Urate u igru su ušli Vugrinec i Mekić.

GOOOL U 63. minuti Varaždin je došao do četvrtog gola. Teklić je potegnuo loptu sa sredine terena gostiju, oslobodio se pratnje i sa oko 20 metara snažnim udarcem pogodio lijevu stranu gola Jaruna.

U 60. minuti dvije izmjene kod Jaruna, umjesto Dujmovića i Geljića u igri su Aboubacar i

U 58. minuti nova akcija Varaždina, sa 18 metara pucao je Postonjski, vratar Jaruna odbio je loptu na koju je natrčao Posavec, ali je i njegov udarac golman gostiju obranio, no Posavec je bio u zaleđu.

U 55. minuti Jarun je ostao s igračem manje. Nakon prekršaja nad Postonjskim na sredini terena gostiju, sudac Vidulin bez razmišljanja pokazao je crveni karton Kristijanu Blaževskom. Kapetanu Varaždina ukazuje se pomoć na terenu.

GOOOOL U 52. minuti sigurni realizator kaznenog udarca bio je Igor Postonjski, koji je poslao loptu pod gredu za vodstvo Varaždina 3:0.

U 51. minuti kazneni udarac za Varaždin nakon što je u 16-tercu gostiju srušen Posavec.

U 48. minuti snažan udarac Groznice s oko 16 metara pod gredu gola Sentića, koji je obranio udarac gostujućeg igrača.

U 47. minuti Kolarić je prošao po desnoj strani, ubacio loptu koja je išla prema mreži, u golmanov prvi kut, ali je vratar jaruna odbio loptu.

Početak drugog poluvremena,izmjena kod Jaruna, umjesto Dajčera u igri je Blaževski.

Kraj prvog poluvremena nakon kojih Varaždina ima prednost 2:0, golovima Ivana Posavca i Tonia Teklića.

U 40. minuti brza kontra Jaruna poi lijevoj strani potegnuo je Dujmović, koji je ušao u kazneni prostor i sudario se u Karabatića. Dujmović je pao, gosti su tražili kazneni udarac, ali je sudac, koji je bio blizu, samo odmahnuo rukom.

U 39. minuti opomenut je Karamatić.

U 37. minuti opomenuti su Postonjski i Florucz.

U 31. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Šege u igri je Jagić.

U 29. minuti Šego je zbog ozljede napustio travnjak. Vidjet ćemo hoće li ostati u svlačionici ili će se vratiti na teren.

U 24. minuti nakon nove dobre akcije Varaždina pi desnoj strani, sa 18 metara pucao je Lusavec, ali je vratar Jaruna obranio udarac.

U 20. minuti opomenut je Geljić.

U 17. minuti sa 25 metara udarac prema golu Varaždina okušao je Raul koji je pucao preko grede gola Sentića.

U 14. minuti nakon sjajne akcije Varaždina Šego je sa 16 metara uputio udarac u desnu stranu gola Jaruna, golman Gundel Takacs je obranio.

GOOOL U 13. minuti Varaždin je poveo 2:0, golom Teklića s desetak metara od gola na asistenciju Brodića.

U 12. minuti izmjena kod gostiju umjesto Mihaljevića u igru je ušao Jugovića.

U 8. minuti opomena Ačkaru zbog prekršaja nad Lusavcem na sredini terena.

U 7. minuti korner za Varaždin se desne strane, izveo ga je Postonjski. nema opasnosti po gol gostiju.

GOOOOL Varaždin je u 5. minuti poveo 1:0. Brodić je prošao po desnoj strani, ubacio po zemlji na pet metara pred gol gostiju, gdje je bio Ivan Posavec i iz blizine zatresao mrežu Jaruna za vodstvo varaždinske momčadi.

U 3. minuti korner s desne strane za Varaždin, izveo ga je Postonjski, bez opasnosti po gol Jaruna.

Počela je utakmica, Jarun je prvi krenuo sa centra. Gol Varaždina je kod južne tribine.

Sudac je Marin Vidulin iz Kanfanara, a pomažu mu Marko Balen iz Rijeke i Dario Mužar iz Velike Gorice.

Jarun je u crnim dresovima počeo sa sljedećih 11: Gundel - Takacs, Dajčer, Karamatić, Dujmović, Florucz, Marušić, Ačkar, Dobrić, Geljić, Groznica, ,Mihaljević.

Varaždin je u plavim dresovima utakmicu počeo u sastavu: Sentić, Brodić, Karabatić, Postonjski, Teklić, Posavec, Šego, Lusavec, Kolarić, Urata i Senić.

S obzirom da je Rudeš na svom terenu pobijedio drugu momčad Osijeka 1:0, Varaždin je trenutačno drugi na tablici, s bodom manje od zagrebačkog sastava.

U 19 sati i 1 minutu na Gradskom stadionu u Varaždinu pred oko 2 tisuće gledatelja počeo je susret 27. kola Druge HNL između Varaždina i Jaruna.