Varaždin pobijedio Opatiju rezultatom 4:0 i ponovno drži vrh prvenstvene ljestvice Foto: Krešimir Đurić

| 16.4.2022. u 19:52h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je pobijedio Opatiju 4:0 i zadržao vodeće mjesto na tablici Druge HNL.

Igrat će se najmanje tri minute sudačke nadoknade vremena.

U 83. minuti izmjene kod Varaždina, umjesto Teklića i Posavca, u igri su Vugrinec i Belcar.

U 82. minuti Šego je uzeo loptu u ruke, stavio na bijelu točku i loptu poslao u desnu stranu golmana Opatije za vodstvo Varaždina od 4:0.

U 81. minuti kazneni udarac za Varaždin, nakon što je srušen Šego.

U 79. minuti Teklić na povratnu loptu Posavca sa 17 metara pogađa gredu gola Opatije.

U 78. minuti tri izmjene kod Varaždina, umjesto Urate,Brodića i Herrere u igru su ušli Mekić, Lusavec i Igrec.

GOOOL U 66. minuti na dodavanje Tekliča Brodić je izašao sam pred gol gostiju i loptu poslao u desnu stranu gola nemoćnog vratara Berkovića za 3:0.

U 65. minuti na šest metara od gola gostiju proigran je Posavec, koji se oslobodio pratnje i pucao po zemlji, točno u golmana gostiju.

U 60. minuti korner za Opatiju s desne strane, lopta ubačena u ruke Sentića.

U 57. minuti nova izmjena kod Opatije, igru je napustio Lagzmdžija, a ušao Weitzer.

Nakon kornera, lopta je s desne strane ubačena pred gol za Herreru koji je pucao iz neposredne blizine, ali je vratar Berković obranio i odbio loptu u svoju desnu stranu, gdje ju je dočekao Posavec i snažnim udarcem poslao pod gredu gola Opatije,

U 52. minuti korner Varaždinu s desne strane.

U 51. minuti korner za Varaždin s lijeve strane.

Počelo je drugo poluvrijeme.

U isčekivanju smo drugog poluvremena, dvije izmjene kod gostiju, igru su napustili Šarac i Bilobrk, a ušli su Pejanović i Junuzović. Varaždin je nastavio sa sastavom koji je počeo utakmicu.

Kraj prvog poluvremena, nakon orvih 45 minuta Varaždin ima zasluženo vodstvo od 1:0 golom Bagadura u 7. minuti.

U 46. minuti snažan udarac Urate s oko 30 metara lijevo iskosa, vratar Opatije je odbio rukama loptu u polje.

Minuta sudačke nadoknade vremena.

U 39. minuti Posavec je probio lijevu stranu, poslao po zemlji loptu na pet metara od gola, gdje ju je Herrera propustio za Šegu, koji je pucao, ali je netko iz obrane Opatije blokirao i lopta je otišla u korner.

U 38. minuti peti korner za Varaždin s lijeve strane, bez opasnosti po gol gostiju.

U 35. minuti četvrti korner za Varaždin s desne strane, izveo ga je Postonjski, lopta je došla na desetak metara od gola do Posavca, koji ju je prema golu uputio glavom, ali slabo i neprecizno.

U tijeku je 27. minuta, Varaždin i dalje ima prednost od 1:0.

Nakon primljenog gola Opatija je malo otvorenije krenula prema golu Varaždina. Do primljenog gola bili su isključivo orjentirani na obranu svog gola. Lopta je i dalje uglavnom u posjedu varaždinske momčadi.

U 13. minuti Teklić je pucao s oko 25 metara po zemlji, po sredini gola, točno u ruke golmana Opatije.

U 7. minuti gol za Varaždin, a strijelac je bio Bagadur, koji je iz neposredne blizine loptu glavom ubacio u mrežu nemoćnog Berkovića.

U 6. minuti drugi korner za Varaždin s desne strane, lopta pred golom došla do Škaričića, koji je pucao, ali je netko blokirao i novi korer.

U 4. minuti korner za Varaždin s lijeve strane, izveo ga je Postonjski, bez opasnosti po gol gostiju.

U 3. minuti bijeg Herrere po desnoj strani, ubačaj u kazneni prostor za Brodića, ali je vratar Opatije rukama uhvatio loptu ispred napadača Varaždina.

Varaždin u prvom poluvremenu napada gol Opatije koji se nalazi kod južne tribine.

Sudac je Dražen Matasović iz Đakova, a pomažu mu Dino Knez i Luka Kurtović, obojica iz Osijeka.

Opatija je utakmicu počela u crno bijelim dresovima u sastavu: Berković, Lagumdžija, Jukičić, Ivančić, Glavaš, Boglin,Grujević, Kavčić, Šarac, Bilobrk i Kukoč-Petraello.

Varaždin je utakmicu počeo u plavim dresovima sastavu: Sentić, Bagadur, Urata, Brodić, Herrera, Postonjski, Teklić, Posavec, Šego, Kolarić i Škaričić. Na klupi su Zelenika, Crnčec, Lusavec, Igrec, Vugrinec, Belcar, Jagić, Mekić i Domjanić.

U sastavu Varaždina nema požutjelih Senića i Karabatića,ali je Herrera u početnih 11.

S obzirom da je Rudeš već odigrao svoj susret i pobijedio Croatiju 2:0, Varaždinu za povratak na vrh tablice treba pobjeda u današnjem nadmetanju.

U 18 sati i 2 minute na Gradskom stadionu u Varaždinu po sunčanom i vjetrovitom vremenu počeo je susret 24. kola Druge HNL između Varaždina i posljednjeplasirane momčadi lige sastava Opatije.