Varaždin ostvario prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone, golovima Brodića i Postonjskog svladan Rudeš Foto: Krešimir Đurić

| 12.8.2023. u 21:51h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je došao do prve prvenstvene pobjede ove sezone. Golovima Brodića i Postonjskog zasluženo su svladali Rudeš 2:0. S ova tri boda Varaždin je privremeno na trećem mjestu tablice.

Četiri minute sudačke nadoknade.

Susret prati 1868 gledatelja.

U 86. minuti dvije izmjene kod Varaždina, umjesto Postonjskog i Mitrovskog u igri su Vukušić i Kolarić.

U 77. minuti euro golom Igora Postonjskog koji je odbijenu loptu s oko 25 metara poslao u gornji lijevi kut Kralja Varaždin je poveo 2:0.

U 75. minuti dvije izmjene kod Varaždina, umjesto šege i Belcara na terenu su Banovec i Elezi.

U 65. minuti s 20-tak metar Srbljinović puca snažno, ali pored gola.

U 64. minuti izmjena kod Rudeša, umjesto Pavleka u igri je Oddei.

U 63. minuti opomenut je Pilj.

GOOOL Varaždin je u 57. minuti poveo 1:0. Gol Frana Brodića na sjajnu asistenciju Vukčevića s desne strane. Brodić je loptu upućenu po zemlji primio pred golom i bez poteškoća pogodio mrežu nemoćnog Kralja.

U 52. minuti opomenut je Šego zbog simuliranja kaznenog udarca.

U 48. minuti brza akcija Varaždina, Belcar s desne strane ubacuje pred gol za Brodića, koji nije zahvatio loptu.

Varaždin je krenuo sa centra, počelo je drugo poluvrijeme.

Nema promjena u sastavima u odnosu na prvi dio.

Kraj prvog poluvremena, na odmor se odlazi s 0:0, iako je golova moglo biti. Varaždin je imao 54 posto posjed lote, 7 udaraca prema golu, od čega 3 u okvir gola i 2 kornera. Rudeš je imao 5 udarca od čega 2 u okvir gola  i 3 kornera.

Minuta sudačke nadoknade.

U 45. minuti kormer za goste s lijeve strane.

U 43. minuti opet u prilici Brodić, ali lopta odlazi u gol aut.

U 42. minuti kormer za goste s desne strane, nema opasnosti po Zeleniku

U 40. minuti opomenut je Postonjski.

U 35. minuti Šego sjajno proigran u lijevoj strani kaznenog prostora i puca sam neometan ali Kralj brani udarac po zemlji.

U 32. minuti sudar Belcara i golmana Kralja u kaznenom prostoru Rudeša, u nastojanju da se prije dođe do lopte. Ukazuje se pomoć igračima.

U 30. minuti korner za Varaždin s desne strane.

U 26. minuti Brodić sjajno proigran u kaznenom prostoru Rudeša, ali u trenutku udarca prema golu blokirao ga je Camara.

U 25. minuti korner za Varaždin s lijeve strane, izveo ga Postonjksi nema opasnosti po gol.

U 23. minuti Brodić je propustio loptu za Belcara koji je s ruba kaznenog prostora šalje zamalo pored vratnice gola Rudeša.

U 22. minuti opomenut je Vukmanović zbog prekršaja nad Šegom.

U 17. minuti Vukčević je s desne strane ubacio loptu pred gol gostiju, na metar od gola bio je Brodić, koji je nije uspio poslati u mrežu. Najveća prilika na susretu.

U 15. minuti korner za Rudeš s lijeve strane.

U 11. minuti igrači rudeša gube loptu pred svojim golom, Belcar po lijevoj strani ulazi u kazneji prostor, ali mu go,ma Kralj u posljednji trenutak izbija loptu.

U 7. minuti gužva pred golom Zelenike, dva udarca išla su prema njegovom golu, oba su obranjena.

Počela je utakmica, gosti su prvi krenuli sa centra.

Utakmicu sudi Ante Terzić iz Splita. Pomagat će mu Vedran Đurak iz Svetog Ivana Zeline i Jerko Crnčić iz Vrbovca, a u VAR sobi su Ivan Bebek iz Rijeke i sugrađanin Luka Pajić.

Rudeš je istrčao u žutim dresovima sa sljedećih 11: Kralj, Pavlek, Srbljinović, Ljubanović, Latković, Tomečak, Lazarov, Matić, Camara, Pasariček, Vukmanović.

Varaždin je utakmicu počeo u crno-plavim dresovima sastavu: Zelenika,Pellumbi, Brodić, Postonjski, Belcar, Šego, Mitrovski, Vukčević, Pilj, Boršić i jelenić.

Varaždin, koji ima tri boda u večerašnjem susretu želi prvu prvenstvenu pobjedu ove sezone, dok gosti, koji su bez bodova, žele prekid negativnog niza.

U 20 sati na Gradskom stadionu u Varaždinu počeo je susret 4. kola SuperSport HNL između momčadi Varaždina i Rudeša.