Kovačević: Unatoč porazu, vesele me ispunjene  tribine - igrači glavu gore! Foto: Krešimir Đurić

Kovačević: Unatoč porazu, vesele me ispunjene tribine - igrači glavu gore!

| 26.8.2023. u 21:04h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice u Varaždinu, iako je domaćin do kraja susreta pokušavao izjednačiti u tome nije uspio i Hajduk je slavio s 2:1, a strijelci su bili Krovinović i Dajaku, dok je za Varaždin gol postigao Belcar.

- Unatoč porazu, vesele me ispunjene  tribine - igrači glavu gore, rekao je Kovačević nakon utakmice.

U 4. minuti nadoknade Brodić je iz slobodnog udarca sa 20 metara pucao u kut, ali je Lučić obranio.

Igra se 7 minuta nadoknade.

U 86. minuti Hajduk je poveo 2:1, a strijelac je bio Dajaku na ubačaj Mikanovića s desne strane. Dajaku je bio potpuno sam kod druge vratnice i bez poteškoća svladao Zeleniku.

U 85. minuti izmjene kod Varaždina izašli su Pilj i Mitrovski, a ušli Kolarić i Lusavec.

U 84. minuti Mitrovski s 20-tak metara puca preko gola Hajduka.

U 81. minuti izmjena kod Hajduka, umjesto Dolčeka ulazi Kalik.

Utakmicu he nazočno 7 903 gledatelja.

U 80. minuti slobodan udarac za Hajduk iz opasne situacije, 17 metara od gola. Livaja je pucao u lijevi donji kut Zelenika obranio,

U 78. minuti Krovinović puca sa 16 metara točno u Zeleniku.

U 73. minuti prekid utakmice jer se ukazuje pomoć Jeleniću i Zeleniki u kaznenom prostoru Varaždina. Korner za Hajdul s desne strabe.

U 71. minuti sudac Jović pozvao je igrače na osvježenje. i dalje je visoka temperatura zraka i teško je za igru.

U 70. minuti korner za Varaždin s desne strane, Trcida je upalila baklje.

U 68. minuti korner za Hajduk s desne strane.

U 68. minuti kod domaćih umjesto Belcara u igri je Vukušić

U 66. minuti nove dvije iumjene kod Hajduka umjesto Sahitija i Benrahoua u igri su Odjidja i Dajaku.

U 64. minuti i prvee izmjene kod Varaždina, umjesto Boršića i Postonjskog u igri su Bručić i Elezi.

U 62. minuti korner za Hajduk s desne strane.

U 60. minuti opomenut je Sigur.

U 59. minuti prva izmjena i to kod Hajduka teren je napustio Moufi a ušao je Mikanović.

U 52. minuti korner za Hajduk s desne strane. Nakon kornera Livaja glavom pogađa vratnicu, od koje se lopta odbija u polje.

U 51. minuti novi korner za Varaždin, sada s lijeve strane. Nakon ubača Postonjskog lopta dolazi na glavu Belcara, koji sa 7 metara loptu šalje pored gola.

U 49. minuti Brodić snažnu puca sa 20 metara, korner za Varaždin

Varaždin je krenuo sa centra, počelo je drugo poluvrijeme, nema promjena u momčadima u odnosu na početak susreta.

Kraj prvog poluvremena, na odmor se odlazi s 1:1. Bilo je puno uzbuđenja u završnici prvog poluvremena, no na odmor se otišlo bez prednosti za jednu ili drugu momčad. Golove su postigli Krovinović u 29. i Belcar u 36. minuti nadmetanja,

Kakva prilika za Šegu pred golom Hajduka,ali je Lučić obranio.

Gol za Hajduk, Dolček je strijelac u prvoj od četiri minute nadoknade vremena. Ipak ništa od gola jer je bilo zaleđe nakon provjere u VAR sobi.

U 44. minuti korner za Varaždin s desne strane.

U 41. minuti Fran Jović prvo je pokazao na kazneni udarac za goste, ali odmah na signalizaciju pomoćnog suca dosudio zaleđe igrača Hajduka. Traje VAR provjera. VAR je potvrdio zaleđe.

U 36. minuti Varaždin je izjednačio na 1:1. Bio je korner za domaće, a u nastavku akcije lopta je došla pred gol za pilja, koji je odigrao za Pelumbija a ovaj produžio pored sebe za Belcara, koji je sa 16 metara sjajnim udarcem pogodio lijevu sttranu gola nemoćnog Lučića,

U 29. minuti Hajduk je došao u vodstvo 1:0. S desne strane pred gol ubacio je Livaja, na loptu je pred golom natrčao Krovinovič i glavom je spremio u mrežu Zelenike.

U 28. minuti izveden je korner za Varaždin s lijeve strane, ali bez opasnoti po gol gostiju.

Fran Jović pozvao je igrače na osvježenje.

u 26. minuti korner za Varaždin nakon udarca Belcara i blokirane lopte od obrane Hajduka.

U 23. minuti nakon sjajne akcije Varaždin Pilj povratnu loptu Brodića šalje prema golu Hajduka, ali Lučić brani.

U 16. minuti korner za Varaždin s desne strane. Nema opasnosti po gol Hajduka.

U 13. minuti na dodavanje Livaje Melnjak puca zamalo pored gola Zelenike.

U 6. minuti korner za Hajduk s desne strane, bez opasnosti po Zeleniku.

U 5. minuti opasno je bio pred golom Varaždina, ubačaj Krovinovića s lijeve strane pred gol, u skoku je glavom bio Dolček, ali lopta nije išla u okvori gola.

Sudac je Fran Jović iz Zagreba, a pomažu mu Marjan Tomas iz Vladislavaca i Kristijan Novosel iz Gata. VAR sudac je Dario Bel iz Osijeka, a asistira mu Ivan Matić, također iz Osijeka.

Hajduk je susret počeo u bijelim dresovima u sastavu; Lučić, Dialo, Livaja, Benrahou, Melnjak, Moufi, Sigur, Krovinović, Dolček, Šarlija i Sahiti.

Varaždin je utakmicu počeo u plavim dresovima u sastavu: Zelenika, Pellumbi, Brodić, Postonjksi, Belcar, Šego, Mitrovski, Vukčević, Pilj, Boršić, Jelenić.

Po vrlo vrućem vremenu, uz temperaturu zraka od 32 Celzijeva stupnja, na Gradskom stadionu u Varaždinu, pred oko 7 i pol tisuća gledatelja, počelo je nadmetanje 6. kola SuperSport HNL između Varaždina i Hajduka.