Varaždin na Opus Areni golom Belcara došao do šeste pobjede, druge gostujuće ove sezone Foto: ilustracija

| 15.3.2024. u 18:19h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice. Varaždin je danas u prvom susretu 27. kola došao do pobjede na Opus Areni, svladavši Osijek 1:0, golom Belcara u 12. minuti susreta. Šesta pobjeda Varaždina ovog prvenstva, a druga u gostima. Varaždin je imao 33 posto posjed lopte, 8 udaraca prema golu, tri u okvir gola i tri kornera. Osijek je imao 9 udaraca prema golu, 4 u okvir gola i 6 kornera. Varaždin je ovom pobjedom došao na 30 bodova i trenutačno se nalazi na 6. mjeestu tablice.

Opomenut je Mierez. I dalje odjekuje Uprava odlazi.

Opomenut je Drožđek.

Uprava odlazi., odjekuje s tribina Opus Arene.

Počela je sudačka nadoknada od četiri minute.

U 89. minuti trk Drožđeka po desnoj strani, pucao je ali pored gola.

U 86. minuti umjesto Šege na terenu je Drožđek, a umjesto Vukčevića ulazi Škaričić.

U 84. minuti umjesto Bukvića na terenu je Živković.

U 79. minuti korner za Osijek, dva za redom s lijeve strane.

U 75. minuti izmjene kod Varaždina, umjesto Dabre ulazi Domjanić, a umjesto Lusavca na terenu je Marina.

U 72. minuti korner za Osijek s lijeve strane.

u 69. minuti opomenut je Zekić, zbog prigovora sucu.Na utakmici je do sada načinjeno 27 prekršaja.

U 67. minuti nakon ubačaja Pušića s lijeve strane i udarca Almasija zatresla se desna vratnica gola Zelenike. Korner za Osijek.

U 66. minuti ubačaj prema Mierezu u kazneni prostor Zelenika sigurna hvata.

U 63. minuti prva izmjena kod Varaždina, umjesto Mitrovskog na teren ulazi Nekić.

U 60. minuti izmjena kod Osijeka. umjesto Bralića na terenu je Almasi.

U 59. minuti korner za Varaždin s lijeve strane.

U 52. miniti opomenut je Bukvić zbog prekršaja nad šegom pred kaznenim prostorom Zelenike.

U 51. miniti pada Matković u kaznemom prostoru Varaždina, nakon duela s Postonjskim, sve je čisto.

U 49. minuti opomenut je Pušić zbog prekršaja nad Mitrovskim na sredini terena.

U 47. minuti korner za Osijek s lijeve strane.

U 18:03 počelo je drugo poluvrijeme na Opus Areni. Osijek je krenuo sa centra. Nema promjena u sastavima u odnosu na one koji su završili prvo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Na odmor se odlazi s prednošću Varaždina od 1:0, golom Blecara u 12. minuti. Belcaru je to treći gol ovog prvenstva, dva je postigao Hajduku, a sada i Osijeku. Varaždin je u prvom dijelu imao 36 posto posjed lopte, 6 udarca prema golu, tri u okvir gola i 2 kornera, a Osijek 3 udarca i sva tri u okvir gola te jedan korner.

U 2. miniti nadoknade Zelenika brani pokušaj loba Miereza, ali bilo je i zaleđe.

tri minute sudačke nadoknade.

U 41. minuti udarac Nejašmića s lijeve strane Zelenika odbija rukama.

U 38. minuti udarac Pušića s lijeve strane s oko 20 metara, zelenika hvata.

U 37. minuti udarac Dabre s 20 metara, golman osijeka brani.

U 35. minuti nakon udarca Mitrovsskog korner za Varaždin s lijeve strane.

U 33. miniti izmjene kod Osijeka, umjesto Cokaja i Jugovića na terenu su Matković i Prekodravac.

U 32. minuti slobodan udarac za Osijek s oko 25 metara lijevo iskosa, pucao je Mierez u živi zid.

U 29. minuti udarac Šege glavom s pet metara, preko gola, nakon ubačaja s desne strane. 4:1 je u udarcima prema golu za Varaždin, a u okvir gola je 1:1.

U tijeku je 25. minuta, trenutačno je 4:6 u prekršajima. Više ih je napravio Varaždin, dok je lopta je više u posjedu domaćina.

U 17. minuti opomenut je Jelenić.

U 17. minuti sjajna kontra Varaždina, Dabro je u kaznenom prostoru loptu prebacio za Lusavca, kojem je lopta na žalost pobjegla.

GOOOOL VAR provjera potvrdila je da Belcar nije bio u zaleđu. Varaždin je poveo na Opus Areni.

U 12. minuti trese se mreža Osijeka, nakon ubačaja Boršića s lijeve strane ali je Belcar bio u zaleđu, barem je tako signalizirao pomoćni sudac. Slijedi VAR provjera. Na prvu ruku ne čini se zaleđe Belcara, iako su tri igrača Varaždina bila u zaleđu, ali nisu utjecala na igru.

U 10. minuti udarac Postonjskog s distance, lopta odlazi preko gola.

U 8. minuti Jugović je pao u lijevoj strani kaznenog prostora Varaždina, sudac ništa ne pokazuje, nema ni VAR provjere.

U 3. minuti ubačaj Pušiča s lijeve strane, Ba izbacuje u polje s gol linije. Lopta je bila prošla pored Zelenike i išla prema mreži, ali je Ba bio dobro postavljen i izbacio loptu u polje.

U 17:01 počeo je susret, Varaždin je prvi krenuo sa centra.

Osijek je susret počeo u bijelim dresovima u sastavu: Malenica, Lourenco, Nejašmić, Jugović, Mierez, Cokaj, Jurišić,Bralić, Omerović. Bukvić i Pušić.

Varaždin je utakmicu počeo u plavim dresocima u sastavu: Zelenika,Ba, Postonjski, Belcar,Šego, Lusavec, Mitrovski, Vukčević,Dabro, Boršić, Jelenić.

Utakmicu u Osijeku sudit će Mateo Erceg iz Benkova, a pomagat će mu Hrvoje Radić iz Splita i Željko Bučar iz Duge Rese. VAR sudac bit će Duje Strukan iz Splita, a pomagat će mu Bojan Zobenica iz Velike Gorice.

Na Opus Areni u Osijeku od 17 sati igrat će se prva utakmica 27. kola SuperSport HNL između Osijeka i Varaždina.