Varaždin izgubio prvu utakmicu na 10. Arena Cupu u Medulinu, Poldrugač debitirao golom Foto: arhiva Varaždinske vijesti

| 11.1.2024. u 13:08h | Objavljeno u Sport

U sklopu desetodnevnih priprema u Medulinu, momčad Varaždina odigrala je danas i prvu utakmicu na 10. Arena Cupu. Suparnik im je bila Istra 1961, koja je pobijedila rezultatom 3:1, a gol za varaždinski sastav postigao je novopridošli Jurica Poldrugač u 55. minuti nadmetanja, kod vodstva Istre 1961 rezultatom 3:0.

Golove za Istru 1961 postigli su Erceg u 29., Ekong u 34. i Filet u 49. minuti susreta. Trener momčadi Nikola Šafarić na današnjem je susretu koristio 22 igrača.

- Dva različita, drugo poluvrijeme je bilo puno bolje i vidimo ćemo s Poldrugačem imati širinu i da je ozbiljan igrač. Po prvom dojmu moramo biti zadovoljni,naravno ima još tu posla, ali vidi se da je odličan materijal. U današnjem susretu neke se stvari potvrđuju, neke stvari smo i znali, ali pripreme su i treba igračima dati šansu da i oni vide na čemu su - rekao je trener i sportski direktor Varaždina Nikola Šafarić.

10. Arena Cup organiziraju Turistička zajednica općine Medulin te Arena Hospitality Group.

Turnir se održava od 10. do 20. siječnja, a na njemu sudjeluje 8 klubova koji su raspoređeni u dvije grupe. Varaždin se nalazi u grupi Finera, a suparnici će biti Istra 1961 (11.01. - 11:00), Radnički iz Novog Beograda (14.01. - 11:00) i Gorica (17.01 - 14:30).

Druga grupa nosi naziv Ceja, a u njoj se nalaze Slaven Belupo, Lokomotiva, Kapfenberger i Rudar iz Pljevlja.

Nakon 3 odigrane utakmice grupne faze, četvrtoplasirana momčad grupe Ceja igrat će sa četvrtoplasiranom momčadi grupe Finera (19.01 - 11:00), a u istom terminu igrat će se i utakmica trećeplasiranih klubova.

Zatim slijedi utakmica drugoplasiranih momčadi (20.01 - 11:00), a na kraju igra i finalna utakmica između prvoplasiranih momčadi dviju grupa (20.02. - 14:30).