Varaždin izgubio od Rijeke i s posljednjeg mjesta čeka zadnje kolo Foto: Krešimir Đurić

Varaždin izgubio od Rijeke i s posljednjeg mjesta čeka zadnje kolo

| 16.5.2021. u 16:54h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je izgubio od Rijeke 3:2, golovima u drugom dijelu, nakon vodstva na poluvremenu od 1:0 i sa posljednjeg mjesta čeka posljednje kolo u Koprivnici.

Korner za Varaždin s lijeve strane. Izvest će ga Postonsjki. Senić glavom pored gola u 94. minuti.

Igrat će se osam minuta sudačke nadoknade vremena.

Igru je napustio Đurasek, a ušao Benko.

U 89. minuti velika prilika za Bobana, ali je blokiran njegov udarac.

U 84. minuti slobodan udarac ua Postonjskog s desne strane na oko 30 metara od gola. Lopta ubačćena kod druge vratnice gdje je u naletu bio Novoselec i loptu glavom pospremio za 2:3.

U 82. minuti izmjena kod Rijeke umjesto Lončara u igri je Mudražija.

U 80. mkinuti dvije izmjene kod Varaždina, umjesto Elezija i Vuka u igri su Boban i Posavec.

U 79. minuti Drmić je pogodio za 1:3 nakon solo akcije. Drmić je ušao po desnoj strani u kazeni prostor i iz neposredne blizine snažnim udarcem pogodio mrežu Zelenike.

U 76. korner za Varaždin s lijeve strane.Kod lopte je Postonjski, ali nema opasnosti za gol Rijeke.

U 75. minuti opasna situacija pred golom Varaždina, ali je srećom lopta otišla iznad gola Zelenike.

U 72. minuti najavljena izmjena, umjesto Horkaša na golu je Zelenika.

U 66. minuti korner za Rijeku s lijeve strane. Gol za Rijeku, a strijelac je u 67. minuti bio Capan, kojemu se pred golom Horkaša odbila lopta i on ju je ugurao u mrežu Varaždinaca. Hiorkaš se ozlijedio i bit će izmjena na golu Varaždina.

U 63. minuti udarac Vuka po zemlji s lijeve strane.Nevistić brani.

U 61. minuti novi kormer za Rijeku s lijeve strane. Gol Menala glavom iz blizine za 1:1. Menalo je bio sam i neometan i bez skoka pogodio mrežu Horkaša.

U 60. minuti kormer s lijeve strane izbačena lopta. Raste pritisak Rijeke.

U 59. minuti novi kormer za Rijeku s lijeve strane, Senić ispred Menala pred golom izbacio u korner.

U 58. minuti korner za Rijeku s desne strane, ponovno Novoselec odbioja glavom.

U 57. minuti brza akcija Varaždina, Peco s 15 metara desno iskosa pucao preko gola.

U 55. minuti korner za Rijeku s lijeve strane. Ubačenu loptu odbio Novoselec glavom.

U 53. minuti opomenut je Lončar zbog prekršaja nad Postonjskim na sredini terena Rijeke.

U 51. minuti ubačaj Postonjskog iz slobodnog udarca s oijeve strane lopta je preletjela sve u kaznenom prostoru.

U 47. minuti brza kontra Varaždina, po lijevoj strani prošao je Vuk ubacio na 16 metara za Elezija, koji je puca preko gola.

Na početku drugog dijela dvije izmjene kod Rijeke, umjesto Tomečaka i Velkovskog u igri su Murić i Liber. Kod Varaždina nema promjena.

Kraj prvog dijela, Varaždin ima 1:0, golom Obregona nakon pogreške Capana u 34. minuti. Varaždin je imao u prvom dijelu 4 udarca prema golu od kojih su 2 bila u okvir gola, dok je Rijeka bila bez udaraca prema golu. U kornerima je bilo 2:1, a u posjedu lopte 59:41 posto za Varaždin.

Minuta sudačke nadoknade. kormer za Rijeku s desne strane. nema opasnosti za fgol.

Korner izvodi Postonjski. Lopta je preletjela sve u kaznenom prostoru.

Završnica je orvog dijela, u 44. minuti korneer za Varaždin s  desne strane.

GOOOOL Golom Obregona u 34. minuti Varaždin je poveo 1:0. Capan je imao loptu na desnoj strani svoje obrane. Vraćao je loptu s oko 30 metara prema Nevistića, ali je dodavanje bilo prekratko, presjekao ga je Obregon i ušao u kazneni prostor po lijevoj strani i s oko 15 metara pogodio mrežu.

U tijeku je 31. minuta počela je padati kiša.

U 26. minuti nakon brze akcije Varaždina Elezi je došao na 16 metara od gola i pucao zamalo iznad grede gola Rijeke.

U 19. minuti Obregon je, proigran od Elezija,ušao po lijevoj strani u kazneni prostor, zaobišao Nevistića i pao u kaznenom prostoru Rijeke, ali je umjesto kaznenog udarca dobio opomenu.

U 16. minuti slobodan udarac Postonjskog s desne strane, lopta na glavu Herrere koji puca točno u Nevestića.

U 15. minuti dva udarca igrača Varaždina iz kaznenog prostora prema golu Nevistića, Đuraseka i Herrere, ali je obrana Rijeke blokirala.

U 12. minuti Obregon je prošao s desne strane i ubacio loptu pred gol Rijeke, Herrera je zamalo zakasnio na ubačaj.

Prošlo je 8 minuta susreta Varaždin je dobro otvorio utakmicu.

4. minuta korner za Varaždin s lijeve strane. Nema na kraju opasnosti za gol Nevistića.

2. minuta prekid Herrera je napravio prekršaj nad Menalom, koji je ostao ležati.

Prvi su s centra krenuli igrači Varaždina.

Sudac je Igor Pajač iz Zeline, a pomagat će mu Nikola Kečkiš iz Virovitice i Goran Loparac iz Sladojevaca, dok će četvrti sudac biti Marko Matoc iz Zaprešića. VAR sudac će biti Goran Gabrilo iz Splita a njegov asistent bit će Goran Perica iz Šibenika.

Rijeka je u bijelim dresovima, a susret je počela u sastavu Nevistić, Capan,Pereira, Velkovski, Tomečak, Pavičić, Lončar, Vukčević, Andrijašević, Menalo, Drmić.. Na klupi će biti Prskalo, Galešić, Lepinjica, Murić, Liber,Gnezda, Mudražija i Štefulj. U orvom dijelu gol Rijeke je kod južne tribine.

Varaždin je utakmicu počeo u plavim dresovima u sastavu Horkaš- Pullumbi, Novoselec i Senić, bočni će biti Vuk i Peco,u sredini terena Đurasek, Postonjski, Elezi i prema naprijed Herrera i Obregon. Na klupi će uz Zeleniku sjediti Grgec, Memija, Ćelić, Posavec, Benko,. Urata,Stolnik i Boban.

U 14.59 sati na Gradskom stadionu u Varaždinu, na ugodnih 19 celzijevih stupnjeva, počela je utakmica 35,pretposljednjeg kola HT Prve HNL između Varaždina i Rijeke, Vrlo bitan susreta za obje momčadi, Varaždinu u borbi za ostanak u ligi, a Rijeci u borbi za europsku scenu.