Varaždin izgubio derbi 26. kola od Rudeša 3:0, domaćin smanjio zaostatak za liderom na samo dva boda Foto: arhiva Varaždinske vijesti

| 30.4.2022. u 16:50h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Rudeš je zasluženo pobijedio Varaždin 3:0 i smanjio zaostatak za sastavom Maria Kovačevića na samo dva boda.

Tri minute nadoknade vremena.

U 90. minuti dvije izmjene kod domaćina, izlaze Latković i Sekulić, a ušli su Majić i Kamga.

U 89. minuti korner za Rudeš s desne strane.

U 87. minuti opomenut je Belcar.

U 85. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Posavca u igri je Lusavec.

Gol za Rudeš u 83. minuti, a strijelac je bio Latković, koji je pobjegao obrani Varaždina sa centra i iskoristio loptu prebaćenu napad iz svog dijela terena, nakon čega je bez problema zatresao mrežu Sentića.

U 81. minuti izmjena kod domaćina, umjesto Shatrija u igri je Stipo Marković.

Gol Sekulića u 76. minuti za vodstvo Rudeša od 2:0. Ispucana lopta od Pavleka iz zadnjeg reda došla je do igrača Varaždina Bagadura kod sredine terena, koji ju je htio ispucati, ali je pogodio Sekulića u tijelo, koji je bio uz njega. Sekulić se naon toga sjurio prema golu Varaždina i bez problema zatresao mrežu Sentića.

Kod lopte je Postonjski, koji je pokušao ubaciti, lopta se od igrača Rudeša odbila do Urate, koji je pucao s 20 metatra

U 75. minuti opomena za Latkovića zbog prekršaja nad Šegom.

U 70. minuti izmjene kod Varaždina, umjesto Teklića u igri je Vugrinec, a umjesto Brodića ulazi Jagić.

U 69. minuti Latković je pao u kaznenom prostoru Varaždina, nakon duela s Belcarom, domaćini su tražili kazneni udarac, sudac Bel se nije oglasio, a domaći igrači okružili su suca.

U 64. minuti slobodan udarac za Varaždin, izveo ga je Postonjski, ubacio za Senića, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola.

U 60. minuti ubačaj iz slobodnog udarca, točnije kratko dodavane iz slobodnog udarca za Boršića koji je ubacio loptu za Pavleka. On je bio sam pred golom Varaždina i glavom s pet metara pogodio mrežu Sentića za vodstvo domaćina od 1:0.

U 60. minuti prva izmjena kod Rudeša, Marković naputa teren a ulazi Borovac.

U 59. minuti ubačaj Brajkovića s desne strane točno u ruke Sentića.

U 57. minuti Postonjski će izvesti slobodan udarac prilika za ubačaj, ali išlo je direktno u gol. Vratar Mustapić boksao je loptu.

Nema opasnosti iz kornera, ali je Postonjski zaradio slobodan udarac s lijeve strane za varaždinsku momčad.

U 55. minuti nakon dodavanja Posavca Šego se sjurio prema golu domaćina po lijevoj strani, ali je Pavlek uklizao i izbacio u korner s lijeve strane.

U 53. minuti golman domaćina malo je zakomplicirao situaciju u svom kaznenom prostoru, ali sve je dobro završilo po gol domaćina.

U 51. minuti opomena Posavcu zbog uklizavanja jednom igraču Rudeša pred golom domaćina.

U tijeku je 49. minuta, čuje se navijanje varaždinskih navijača.

Počelo je drugo poluvrijeme, sa centra su krenuli domaćini.

Kod Varaždina umjesto Stjepana Igreca na terenu je Leon Belcar.

U sičekivanju smo drugog poluvremena.

Kraj prvog poluvremena, na odmor se odlazi s 0:0. U prvih 45 minuta Rudeš je imao 4 a Varaždin jedan udarac prema golu, pri čemu je u okvir gola bilo 2:1.U kornerima je bilo 2:1 za domaćina, a u prekršajima 8:7, dok je posjed lopte bio 58:48 posto u korist Rudeša. Obrana Varaždina jako dobra, napad baš i ne, gdje je sam Šego.

U posljednnim sekundama prvog dijela Sekulić je primio loptu u desnoj strani kaznenog prostora, oslobodio se čuvara na leđima i pucao po zemlji, pored gola.

Igrat će se još minuta sudačke nadoknade vremena u prvom dijelu.

U 43. minuti slobodan udarac za Rudeš s desne strane, bez opasnosti po gol Varaždina.

U 42. minuti nakon kormera s lijeve strane glaviom je pucao Bašić, a Teklić je pred gol llinijom loptu glavom izbio u polje, nakon što je vratar Sentić već bio svladan. Velika prilka za Rudeš.

U 41. minuti Latković je pucao sa 7 metara lijevo iskosa, blok Senića i korner.

U 38. minuti Brodić je krenuo po sredini prema golu Rudeša, ali je na rubu kaznenog prostora izgubio loptu od Pavleka.

U 35. minuti zagtresla se mreža d0maćina, Šego je u lijevoj strani kaznenog prostora, gledajući napad Varaždina, uzeo loptu vrataru Mustapiću, koji se njome poigravao u svom kaznenom prostoru i pogodio mrežu, ali je sudac Bel dosudio prekršaj nad golmanom Rudeša. Šego i ostali igrači varaždina nisu bili zadovoljni takvom odlukom.

U 33. minuti izmjena kod Varaždina umjesto Škaričića u igri je Mekić.

U tijeku je 33. minuta nema opasnosti niti pred jednim golom.

U 29. minuti na travnjaku je kratko ostao ležati Postonjski nakon nasrtaja Sekulića.

Slobodan je udarac bio za Rudeš s lijeve strane bez opasnosti po gol Varaždina.

U 25. minuti opomenut je Škaričić, zbog prekršaja nad Shatrijem na lijevoj strani napada domaćina.

U 24. minuti Šego je prošao po desno strani i ubacio na glavu Posavca, koji je s 13 metara pucao, preslabo.

U 23. smo minuti Varaždin ima loptu u svom posjedu na dijelu terena koji pripada domaćinu.

U 20. minuti Sekulić je bio u napadu po desnoj strani i pao u kontaktu s nogom Bagadura, domaćini su tražili kazneni udarac, ali sudac Bel koji je bio blizu samo je odmahnuo rukom.

U tijeku je 20. minuta, i dalje bez golova.

Škaričić se vratio na teren, u tijeku je 16. minuta.

Kratak prekid jer se ukazuje pomoć Škaričiću, koji je u 15. minuti šepajući napustio travnjak.

U tijeku je 12. minuta i dalje nema golova.

Rudeš je bolje ušao u utakmicu, Varaždin nema puno loptu u nogama.

Prvi korner za domaće s desne strane,bez opasnosti za gol Sentić je uhvatio ubačenu loptu.

U 5. minuti pravovremeni klizeći start Bagadura koji na rubu kaznenog prostora uklizava Sekuliću i loptu izbacuje u korner. Moglo je biti opasno...

U 2. minuti greška obrane Varaždina na desnoj strani, loptu je uzeo Sekulić, koji je odigrao prema Bašiću, ali je Sentić bio brži i uhvatio loptu te dobio udarac u glavu.

Prvi su s centra krenuli Varaždinci.

Početni sastav Rudeša, koji je u plavim majicama i bijelim gačicama je: Mustapić, Srbljinović, Sekulić,Latković, Marković, Pavlek, Ćosić, Brajković, Shatri, Boršić i Bašić.

Početni sastav Varaždina, koji je u narančasto crnim dresovima, je Sentić, Bagadur, Senić, Škaričić, Posavec, Brodić, Postonjski,Teklić, Igrec,Urata, Šego. Na klupi su Zelenika, Crnčec, Karabatić, Lusavec, Vugrinec, Belcar, Jagić, Mekić i Topić.

U sastavu Varaždina nema Herrere zbog ozljede i Kolarića zbog crvenog kartona.

Domaćin je drugoplasirani na tablici s 5 bodova manje od vodećeg Varaždina i današnji mu je susret možda i posljednja prilika u pokušaju da se izbori za povratak u Prvu HNL.

Sudac je Dario Bel iz Osijeka, a pomažu mu Kruno Šarić iz Županje i Ivan Janić iz Iloka, dok je četvrti sudacDražen Matasović iz Đakova.

Na stadionu Rudeša u Zagrebu u 15 je sati pred do posljednjeg mjesta ispunjenom tribinom ŠC u Rudešu, po sunčanom vremenu, počeo derbi susret 26. kola Druge HNL između Rudeša i Varaždina.