Varaždin imao 2:0 i šanse, ali u posljednjih 10 minuta gosti s dva gola u pet minuta osvojili bod Foto: Krešimir Đurić

| 28.7.2023. u 21:46h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice u kojoj Varaždin može žaliti za propuštenom pobjedom. Imao je domaćin 2:0 i puno prilika za povećanje vodstva, ali su gosti s dva gola u  razmaku od pet minuta u posljednjih 10 minuta susreta došli do boda. Igrač preokreta bio je Hoxha, koji je prvo u 81. minuti bio strijelac, a nakon toga na njemu je napravljen kazneni udarac kojeg je Mioč u 86. minuti pretvorio u izjednačenje. Strijelci za Varaždin bili su Mitrovski u 5. i Brodić u 28. minuti nadmetanja. Slaven Belupo je u završnici susreta kaznio promašaje Varaždina.

Korner za Slaven Belupo s desne strane.

Igrat će se najmanje pet minuta sudačke nadoknade vremena.

U 90. minuti korner za goste.

U 89. minuti dvije izmjene kod Varaždina, umjesto Belcara i Šege u igri su Vuk i Pajić.

U 86. minuti kazneni udarac je izveo Mioč i pogodio za 2:2.

U 85. minuti kazneni udarac za Slaven Belupo, Kolarić je u kaznenom prostoru udario po nogi Hoxhu.

U 83. minuti korner za Belcara s desne strane.

U 81. minuti Hoxha je smanjio na 2:1, udarcem sa 17 metara pogodio desnu stranu gola Zelenike.

Utakmici je nazočno 1807 gledatelja.

U 79. minuti izmjena kod Slaven Belupa, umjesto Račića u igri je Boras.

U 78. minuti Lusavec je s desne strane odigrao pred gol za Brodića, ovaj s 10 metara pucao pored gola, pored lijeve vratnice.

U 75. minuti slobodan udarac za Varaždin s oko 18 metara od gola s lijeve strane. Pucao je Šego pod gredu, ali je golman loptu skrenuo u korner.

U 74. minuti Šego sa 17 metara šalje loptu zamalo pored gola.

U 71. minuti dvije izmjene kod Varaždina, teren su uz pljeska s tribina Pilj i Mitrovski, a ušli su Lusavec i Banovec.

U 69. mnuti prva izmjena kod Varaždina, umjesto Vukušića na terenu je Domjanić.

U 65. minuti Šego s oko 25 metara lijevo iskosa  puca po golu, ali u ruke golmana.

U 61. minuti korner za Varaždin s lijeve strane. Nema opasnosti po gol gostiju.

U 59. minuti nakon ubačaja s lijeve strane na 7-8 metara od gola Mioč je bio sam i pucao glavom točno u Zeleniku, koji je bez problema uhvatio loptu.

U 55. minuti izmjena kod gostiju umjesto Mađarića u igri je Hlevnjak.

U 54. minuti golman Slavena brani dva udarca prvo Šege, pa Brodića i skreće loptu u korner.

U 51. minuti Šego je prošao po lijevoj strani i pucao po zemlji s desetak metara, zamalo pored desne vratnice gola gostiju.

U 50. minuti Brodić je loptu ubačenu od Belcara na lijevu stranu, spustio prsima za Šegu, a ova je s 15 metara pucao visoko preko gola.

U 47. minuti korner za Varaždin s lijeve strane.

Varaždin je krenuo sa centra, počelo je drugo poluvrijeme u 21.01. Nema promjena u sastavima u odnosu na početak susreta.

Kraj prvog poluvremena, Varaždin vodi 2:0, golovima Mitrovskog u 5. i Brodića u 27. minuti susreta.

Minuta suidačke nadoknade.

U 42. minuti slobodan udarac za goste, prilika za ubačaj u kazneni prostor, nema opasnosti po gol.

U 36. minuti nakon dobre akcije Vukušić se našao pred golmanom Slavena i pucao, ovaj je obranio, ali bilo je zaleđe.

GOOOL Od 27. minute golom Frana Brodića Varaždin ima vodstvo od 2:0. Akciju je u dijelu terena koji pripada Varaždinu započeo Pilj, odigrao u sredini terena gostiju za Šegu, koji je oridužio za Brodića, a ovaj je preciznim udarcem pogodio lijevu stranu gola gostiju.

U 27. minuti opomenut je Leon Belcar.

U 22. minuti Zelenika brani pred golom udarac Hoxhe po zemlji.

U 11. minuti novi korner za Slaven s lijeve strane. Nakon kormera Hoxha puca glavom, ali pored gola.

U 10. minuti korneer za gsote s desne strane.

GOOOL Mitrovski 1:0. Kod lopte su bili Pilj i Mitrovski, koji je pucao prema golu i sjajnim i preciznim udarcem pogodio desni gornji kut nemoćnog Markovića.

U 4. minuti sobodan udarac za Varaždin s desne strane pred kaznenim prostorom.

Slaven Belupo je prvi krenuo sa centra.

Sudac je Ante Čulina iz Zagreba, a pomažu mu sugrađani Luka Pušić i Dario Kolarević. VAR sudac je Ivan Bebek iz Rijeke, a asistira mu Ivan Vučković iz Zagreba.

Slaven Belupo je u fluorescentnim zelenim dresovima utakmicu krenuo u sastavu:Marković, Martinaga,Marina, Hoxha,Mioč, Crnac, Racic,Mađarić, Međimurec, Bosec i Ortiz.

Varaždin je utakmicu počeo u bijelim dresovima sa sljedećih 11:Zelenika,Pellumbi, Brodić, Pilj,Belcar, Šego, Mitrovski,Kolarić, boršić, jelenić i Vukušić. trebao je početi Postinjski, ali se ozlijedio na zagrijavanju i umjesto njega u sastavu je Pilj.Nema ni ozlijeđenog Elezija.

Na Gradskom stadionu u Varaždinu u 20 sati počeo je prvi susret 2. kola SuperSport HNL između Varaždina i Slaven Belupa.