Varaždin i Bednja saznali suparnike u pretkolu hrvatskog nogometnog Kupa

Varaždin i Bednja igrali su u finalu županijskog Kupa, kojeg je osvojio Varaždin Varaždin i Bednja igrali su u finalu županijskog Kupa, kojeg je osvojio Varaždin Foto: Dražen Novosel

Danas je u Zagrebu obavljeno izvlačenje parova pretkola hrvatskog nogometnog Kupa, u kojem će s područja varaždinskog ŽNS-a sudjelovati lanjski pobjednik županijskog Kupa momčad Varaždina i finalist Bednja iz Beletinca.

Prvoligaš Varaždin će voljom ždrijeba biti gost trećeligaša Maksimira u Zagrebu dok će četvrtoligaš Bednja na svom terenu u Beletincu ugostiti novog trećeligaša Vuteks Slogu iz Vukovara.  Maksimir je član Treće HNL Zapad , pobjednik je Kupa Zagrebačkog nogometnog saveza u sezoni 2018./2019., a prošle je sezone u prvenstvu, u konkurenciji 18 klubova, zauzeo 12. mjesto. Vuteks Sloga bio je finalist Kupa NS Vukovar, novi je član Treće HNL Istok i u tom rangu natjecat će se prvi put.

Utakmice su na rasporedu u srijedu, 28. kolovoza u 16 sati, a u pretkolu se igra samo jedan susret, odnosno, nema uzvratne utakmice.