Lokomotiva golovima Tucija i Jakića prekinula pozitivan niz Varaždina

ilustracija ilustracija

Kraj utakmice, pobjeda Lokomotive nad Varaždinom 2:0, a strijelci su bili Tuci i Jakić. Bio je to susret u kojem je domaćin imao 16 a Varaždin 6 udaraca prema golu, od kojih je Lokomotiva imala 6, a gosti pet udaraca u okvir gola. U udarcima iz kuta bilo je 8:4, a u posjedu lopte 58:42 posto, U Koprivici je Slaven Belupo pobijedio Istru 1961 s 3:0.

U trećoj minuti sudačke nadoknade vremena Obregon je s oko 18 metara poslao loptu pod gredu gola Lokomotive, ali je Grbić obranio njegov udarac.

Treći gol Lokomotive, a strijelac je bio Tolić. Lopta je s desne strane prebačena u desnu stranu kaznenog prostora, gdje ju je prihvatio Tolić, koji se oslobodio orvog igrača i nakon toga pored trojice igrača Varaždina loptu poslao u desnu stranu gola Nevistiža. Nakon intervencije VAR-a sudac Pejin je poništio gol zbog zaleđa Uzunija, koji je bio ispred vratara Nevistića.

Igra se tri minute sudačke nadoknade vremena.

U 87. minuti opomena za Senića.

Gol za Lokomotivu u 85. minuti. Jakić je s desne strane. s dvadesetak metara, ubacio loptu u kazneni prostor za Uzunija, kojemu je lopta pobjegla iznenadila Nevestića i završila u desnoj strani gola varaždinske momčadi za vodstvo Lokomotive od 2:0.

U 83. minuti opomena za Rodina, slobodan udarac skraćeni korner za Tolića, bez opasnosti po gol Nevistića.

U 82. minuti Tolić je ubacio na pet metara Kolinger je zamalo zakasnio.

U 74. minuti ponovno je Glavica pucao po zemlji nogom,ali je Grbić uhvatio loptu koja je išla u njegov desni donji kut.

U 73. minuti nakon ubačaja Mehdikhanija s desne strane prwed golom je glavom pucao Glavica u ruke Grbića.

U 71. minuti izmjene u obje momčadi. Kod Lokomotive umjesto Tucija u igru je ušao Rakić, a kod Varaždina umjesti umjesto Drožđeka u igru ulazi Glavica, a umjesto Mamića na teren je ušao Špičić.

u 70. minuti ukazuje se pomoć Kastratiju,prilika za osvježenje igrača.

U 68. minuti udarac Drožđeka iz daljine lak posao za Grbića.

Varaždin je krenuo prema golu Grbića s namjerom da izjednači rezultat.

U 59. minuti umjesto Nevena Đuraseka u igru kod Varaždina ulazi Matija Kolarić.

U 56. minuti Kastrati gura loptu po zemlji za Uzunija iza leđa obrane Varaždina, Uzuni dolazi do lopte i s desetak metara šalje loptu pored gola, pogađa vanjski dio mreže.

U 53. minuti slobodan udarac za Lokomotivu s desne strane, prilika za ubačaj u kazneni prostor Varaždina, ali je Tolić pogodio živi zid gostiju.

U 49. minuti opomena Cokaju zbog prekršaja nad Senićem na sredini terena.

Prvi u nastavku u 48. minuti prijete domaćini Kastrati je na pet metara od gola po zemlji loptu dodao za Uzunija ali je vratar Varaždina uhvatio loptu.

Počelo je drugo poluvrijeme, Dominik Glavina i Mohammadmehdi Mehdikhani su igrači koji ulaze u nastavku susreta u momčadi Varaždina, umjesto Petkovića i Posavca. Kod domaćina umjesto Petraka u igri je Jakić.

U završnici prvog poluvremena, točnije u drugoj minutui sudačke nadokande vremena, vodstvo Lokomotive golom Tucija, koji je iz blizine pospremio u mrežu dodavanje Tolića s desne strane. Napad je imao Varaždin, Posavca je na sredini terena u napadu zaustavio Kolinger, lopta je prebačena na desnu stranu za Tolića, koji se oslobodio Rodina, ušao u kazneni prostor te pred golom Nevistića odigrao loptu za Tucija, a ovaj ju je uspio proslijediti u mrežu. Četvrti gol Tucija ove sezone.

U prvom poluvremenu domaćin je imao 10, a Varaždin 1 udarac prema golu, od kojih je Lokomotiva imala 4 u okvir gola,a Varaždin jedan. U kornerima je bilo 5:1 za domaćina, a u posjedu lopte 66:34 posto u korist Lokomotive.  U Koprivnici na poluvremenu Slaven Belupo ima prednost nad Istrom 1961 3:0.

Igraju se dvije minute sudačke nadoknade vremena.

U 44. minuti opomena Kolingeru zbog prekršaja nad Obregonom. Slobodan udarac za Varaždin s desne strane na visini kaznenog prostora Lokomotive.

U tijeku je 43. minuta, posjed lopte je 66:34 posto u korist Lokomotive.

Kod lopte je bio Marko Tolić koji je iz slobodnog udarca u 38. minuti snažno pucao, Nevistić je loptu skrenuo u svoju desnu vratnicu, od koje se lopta odbila na noge Tuciju, a on je sam s 5 metara prebacio gol. Velika sreća za Varaždin.

Na isteku 37. minute prekršaj za Lokomotivu na 18 metara od gola Varaždina.

U tijeku je 37. minuta i dalje nema golova u Kranjčevićevoj.

U Koprivnici Slaven Belupo ima prednost nad Istrom 1961 od 3:0.

U 32. minuti nakon brze akcije domaćina Tuci je pucao desno iskosa sa 7 metara prema golu Nevistića, koji je bio spreman i bez poteškoća primirio loptu.

U 28. minuti nakon kornera Đuraseka s lijeve strane Novoselec je bio u skoku pred golom Lokomotive na oko 11 metara i pucao glavom u desnu stranu gola domaćina, a Kolinger je na gol liniji prsima zaustavio loptu i spasio svoju mrežu.

U 28. minuti nakon brze kontre Đuraseka po lijevoj strani korner prvi za Varaždin.

U 26. minuiti sudac Pejin označio je prekid utakmice zbog osvježenja igrača obiju momčadi.

U 23. minuti opomena za Obregona zbog prekršaja nad Uzunijem na sredini terena, u središnjem krugu.

U tijeku je 22 minuta i dalje Lokomotiva ima dominaciju, ali i dalje je susret bez golova i bez većih opasnosti po gol Nevistića.

U Koprivnici gdje je susret počeo u istom terminu kao i ogled u Kranjčevićevoj ulici, Slaven Belupo je poveo protiv Istre 1961 1:0.

Lokomotiva aktivnija na otvaranju utakmice,igra se 16 minuta novi,drugi korner za domaćina.

U 14. minuti Kastrati iz voleja puca sa 16 metara pored desne vratnice gola Varaždina.

U 11. minuti korner za Lokomotifvu s desne strane, lopta dolazi na desetak metara od gola Varaždina za Kovačića koji puca glavom, ali Nevistić sigurno brani.

U 9. minuti prilika za Lokomotivu, Uzuni je pucao s 13 mretara desno iskosa, pored gola, dobra prilika za domaći sastav.

Utakmicu sudi Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.

Lokomotiva, koja je u plavim garniturama dresova, počela je u sastavu: Grbić, Gluhaković,Kovačić,Kolinger, Čeliković, Cokaj, Petrak, Tolić,Kastrati, Tuci i Uzuni.

Varaždin,koji igra u narančasti dresovima, utakmicu je počeo u sastavu; Nevistić,Tkalčić,Novoselec,Rodin,Mamić, Posavec, Senić,Đurasek,Petković, Drožđek i Obregon.

Susret se igra po sunčanom i toplom vremenu,uz temperaturu zraka od 30 celzijevih stupnjeva, a među gledateljima na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu ima i navijača Varaždina.

U 18 sati i 55 minuta na stadionu u Kranjčevićevoj ulici počeo je susret 32. kola HT Prve lige između Lokomotive i Varaždina.