Uvjerljiva slavlja Razvitka i Mladosti (VT) protiv Lepoglave i Podravca (Sv) Foto: Martin Novosel

Uvjerljiva slavlja Razvitka i Mladosti (VT) protiv Lepoglave i Podravca (Sv)

| 13.11.2021. u 16:55h | Objavljeno u Sport

Danas su bila na rasporedu četiri susreta 12. kola Druge ŽNL, ali je derbi susret Mladosti (Š) i Podravca Kitro odgođen, dok smo u preostala tri susreta vidjeli dvije domaće pobjede i jedno slavlje gostiju.

Najviše golova palo je u Čičkovini gdje je domaći Razvitak sa 6:2 bio bolji od Podravca (Sv). Domaćin je do 57. minute susreta zabio pet golova zaredom, a stijelci su redom bili Antonio Mihaljević u 15., Tomislav Rak u 26., Željko Jug u 30. Marko Grčić u 42. i ponovno Antonio Mihaljević u 57. minuti. Nakon toga je Dino Klarić smanjio na 5:1 u 71. minuti, u 76. minuti je Matija Matanović povisio na 6:1 prednost Razvitka, a konačnih 6:2 je postavio Denis Majcen u 77. minuti susreta.

Mladost (VT) je na gostovanju kod Lepoglave također ostvarila visoku pobjedu, slavila je s 5:1, iako su svih šest golova zabili upravo gosti. Nino Leš je zabio vodeći gol na susretu u 37. minuti, a u 74. minuti je zabio autogol za smanjenje rezultata na 2:1, gol za 2:0 je zabio Ivan Turkalj u 47., Dario Sakač je bio strijelac gola za 3:1 u 77. minuti, Nenad Hanc je u 81. minuti bio strijelac gola za 4:1 iz kaznenog udarca, dok je konačnih 5:1 postavio Igor Beštek u 88. minuti susreta.

U jedinom preostalom susretu dana, Dinamo (B) je na domaćem terenu bio bolji od Novakovca s 2:1. Domaćin je zabio golove za 1:0 i 2:0 u 14. i 22. minuti susreta, a strijelci su bili Matija Cmuk i Robert Lončar, dok je gol za smanjenje rezultata i konačnih 2:1 zabio Valentino Mlinarić u 54. minuti susreta. Gosti su u 82. minuti igrali desetkovani nakon što im je isključen Roko Janković zbog dva žuta kartona, prvog je zaradio u 60. minuti zbog preoštrog starta, a drugog u 82. minuti također zbog preođtrog starta.

Vodeća momčad lige, Radnički će sutra na domaćem terenu dočekati momčad Nove Vesi, dok će u ostala dva sutrašnja susreta igrati Dinamo 01 i Polet (M) te Orač i Lunjkovec. Svi sutrašnji susreti će biti na rasporedu u 12 sati.